Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Для бізнесу будуть встановлені нові вимоги до маркування упаковок і переробці пластикових матеріалів.

0 151

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №4568, якім встановлюються для бізнесу нові вимоги до маркування упаковок і переробці пластикових матеріалів.
Крім того, законопроектом визначаються права державних органів в сфері виробництва та утилізації упаковки для товарів.
Законопроект опублікований на сайті українського парламенту.
Автори стверджують, що документ націлений на мінімізацію ризиків заподіяння шкоди здоров’ю громадян від споживання харчових продуктів і повинен спрацювати на приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС в рамках Угоди про асоціацію.
Як відомо, на сьогоднішній день в Україні немає законодавчої бази, яка б відповідала наміченим цілям.
До операторів харчового ринку, згідно з документом відносяться:
– агропродовольчі ринки в цілому і окремо – продавців на них;
субєктів, що хто здійснює виробництво та / або обіг харчових продуктів не для власного споживання;
субєктів, що здійснює збір дикоростів (дикорослі корисні рослини) не для власного споживання.
Так, якщо законопроект приймуть, то за порушення при виробництві, зверненні, або частковому передрукуванні матеріалів предметів, що контактують з харчовими продуктами, пропонується ввести штраф для юридичних осіб в розмірі 15 мінімальних зарплат (90 тис. Грн за станом на 1 січня 2021 року), а для фізичних осіб-підприємців (ФОП) – 10 “мінімалок” (60 тис. грн).
Нагадаємо, що в грудні 2020 року Верховна Рада схвалила закон про штрафи за пластикові пакети. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування рекомендував до прийняття законопроект №2051-1, в якому пропонується штрафувати українців за поширення пластикових пакетів на суму від 1 700 до 8 500 грн, про це повідомляється на сайті профільного комітету.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар