“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.
12 лютого набрав чинності Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи, затверджений наказом Мин’юсту від 9 лютого 2016 року № 359/5.
У Порядку враховані зміни в сфері реєстрації, що стосуються розширення кола суб’єктів, уповноважених реєструвати юросіб, ФОП і громадські формування. Мін’юст передає свої функції нотаріусам, комунальним і держпідприємствам, держадміністраціям та органам місцевого самоврядування. Передбачено, що банки зможуть працювати як «фронт-офіси» – приймати документи, необхідні для реєстраційних дій.
Реєстрація проводиться будь-яким суб’єктом державної реєстрації в межах повноважень, визначених Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», незалежно від місцезнаходження юридичної особи (крім громадських формувань) або місця проживання ФОП.
Державна реєстрація громадських формувань, символіки громадських формувань у випадках, передбачених законами, проводиться Міністерством юстиції та його територіальними органами за місцезнаходженням громадського формування.
Реєстрація проводиться на підставі:
– Документів, що подаються заявником для державної реєстрації;
– Судових рішень, що вступили в законну силу і тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборона (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону «Про виконавче провадження»;
– Рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному ПОРЯДКУ Відповідно до статті 34 Закону;
– Шляхом внесення державним реєстратором відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі і відповідно до Закону.
Заявник може отримати доступ до відомостей через інтернет за кодом доступу для перегляду, копіювання та друку.
Датою отримання заявником відомостей про результати надання адміністративних послуг з державної реєстрації, рішень державного реєстратора вважається дата розміщення таких відомостей, рішень на порталі електронних сервісів.
До впровадження програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань підготовка і формування правового висновку, рішення держреєстратора, в тому числі повідомлення про призупинення розгляду документів і повідомлення про відмову в реєстрації, здійснюються без використання програмних засобів ведення реєстру.
Документи для державної реєстрації в електронній формі подаються після впровадження порталу електронних сервісів.
До 1 січня 2017 року відомості (крім ряду винятків) про державну реєстрацію громадських формувань як юросіб вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Єдиний реєстр громадських формувань та Реєстр громадських об’єднань і надаються з цих реєстрів органом, який провів їх реєстрацію (легалізацію).
Ведення обліку політичних партій, їх структурних утворень забезпечує Міністерство юстиції та його територіальні органи в межах компетенції.