Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

1 день в СІЗО буде зараховуватися за 2 дні колонії

0 98

Верховна Рада 26 листопада прийняла Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення в строк покарання)» (законопроект № 3413, поданий групою нардепів на чолі з Надією Савченка).

Передбачається викласти частину п’яту статті 75 КК у новій редакції, встановивши, що зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в рамках якого до лиця було застосовано попереднє ув’язнення, проводиться з розрахунку 1 день попереднього ув’язнення за 2 дня позбавлення волі.

Зараз попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання при засудженні до позбавлення волі день за день.

Закон підлягає застосуванню щодо всіх осіб, щодо яких на момент набрання чинності цього Закону набрав чинності обвинувальний вирок, покарання по якому не відбуте повністю.

Застосування цього Закону здійснюється за клопотанням засудженого, членів його сім’ї або захисника, судами, які виносили зазначені обвинувальні вироки, протягом 2-х тижнів з моменту отримання відповідного клопотання судом, або за власною ініціативою суду.

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що сучасні умови перебування затриманих осіб в СІЗО є неналежними, принижують гідність осіб, які ще не визнані судом винними у вчиненні злочину. Особи можуть роками перебувати в слідчих ізоляторах без винесення по них обвинувального вироку. При цьому умови відбування покарання осіб, визнаних винними, у виправних колоніях різних рівнів безпеки є кращими. А відповідно до міжнародної практики умови утримання під вартою під час попереднього ув’язнення не можуть бути суворішим призначеного судом покарання за кримінальний злочин.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар