НБУ та його працівники живуть на широку ногу
Видання констатує, що відомство Сергія Арбузова можна перейменувати в один із найщедріших держорганів України, якщо оцінити розмір витрат на потреби його співробітників. Так, за останні кілька років НБУ тільки на розвиток власних баз відпочинку і свого телеканалу витратив понад 225 млн грн.
Зазначимо, що навіть за мірками найбільш елітної української держструктури – Держуправсправами, що забезпечує побут вищих чиновників, – це багато: на підтримку всіх своїх 17 санаторно-курортних установ Державного управління справами отримало з бюджету в 2012 році меншу суму – 125,2 млн грн.
Нацбанк не економить на дрібниці: на гроші головної фінустанови країни добудовують елітну базу відпочинку в Яремчі. Для приміщень банкірів та службовців держави замовили італійські меблі ручної роботи, джакузі. У чотириповерховому корпусі є панорамний ліфт, а на території планують створити аерарій – місце для прийняття повітряних ванн. Будувати базу почали ще при минулому главі НБУ,Володимиру Стельмаху, але при нинішньому керівнику – Сергію Арбузову – темп робіт зріс.
Як вже повідомлялося, минулого року Нацбанк знайшов ще один “об’єкт для інвестування” – створив власний телеканал Банківське телебачення (БТБ). Подібних ЗМІ немає ні в одного європейського центробанку.
Крім того, НБУ щедро платить топ-менеджменту – його глава, наприклад, минулого року отримував щомісяця по $ 17,5 тис. Так само фінустанова оплачує різні соцпільги співробітникам.
При цьому деталі витрат банку на власні потреби – таємниця за сімома печатками. Відомо лише, що в 2012 році рада Нацбанку затвердила витрати на рівні майже 10 млрд грн. Усе це – державні кошти, але яка їх частина піде на утримання баз, соцпакети та інші пільги, прес-служба НБУ не розголошує.
Хоча всі витрати банку відбуваються з дозволу держави – правильніше, закритої ради НБУ – і під наглядом органів перевірки, масштаб витрат для країни із середньою зарплатою в $ 365 вражає.
“Це ж не приватна крамничка, в якій директор на свій розсуд встановлює, скільки його співробітники заробляють і як відпочивають. Не можна бути багатим чиновником у бідній країні”, – говорить екс-заступник міністра соцполітики Павло Розенко.
Теги: