Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НАПК вирішило, як проводити перевірки

0 80

Національне агентство з питань попередження корупції рішенням від 11 серпня 2016 года № 2 затвердило Порядок проведення перевірок.

Об’єктами перевірки є державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, юридичні особи, в тому числі політичні партії, у випадках, передбачених законами «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні».

Основними завданнями при проведенні перевірок є:

– Визначення стану організації роботи з попередження та виявлення корупції в державних органах, органах влади АР Крим, органах місцевого самоврядування, зокрема з підготовки і виконання антикорупційних програм;
– Встановлення можливих фактів порушення вимог Закону «Про запобігання корупції»;
– Здійснення державного контролю за діяльністю політичних партій відповідно до вимог Закону «Про політичні партії в Україні»;
– Своєчасне попередження, виявлення та вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень антикорупційного законодавства, законодавства у сфері фінансування політичних партій.

Перевірки проводяться уповноваженими особами НАПК, визначеними відповідно до вимог статті 13 Закону «Про запобігання корупції».

Перевірка може проводитися уповноваженою особою Національного агентства одноосібно або комісією, зі складу членів якої призначається керівник.

До участі в проведенні перевірки не повинні залучатися уповноважені особи НАПК, якщо обставини свідчать про наявність реального, потенційного конфлікту інтересів відповідно до вимог законодавства.

Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на рік. Графік публікується на сайті НАПК.

Позапланова перевірка проводиться за наявності інформації, в тому числі від фізичних та юридичних осіб, про порушення вимог законів «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні».

Термін проведення перевірки не може перевищувати 30 днів, крім перевірки за анонімними повідомленнями. Термін може бути продовжений 45 днів.

Термін проведення перевірки за анонімними повідомленнями не може перевищувати 15 днів. Якщо в зазначений термін перевірити інформацію неможливо, термін перевірки може бути продовжений до 30 днів.

Не пізніше 5 днів після закінчення проведення перевірки складається акт.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар