Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Найбільш корумпованою сферою українці визнали судову

0 111

Компанії Transparency International і Gallup International оприлюднили результати дослідження під назвою Барометр Світової Корупції, які свідчать про те, що кожен третій українець готовий вийти на вулицю для боротьби з корупцією. Крім того, 35% зізналися, що у них вимагали хабар.

За даними всесвітнього дослідження, протестувати проти корупції готові 68% українців. При цьому вийти на вулицю згодні 36%. Це обумовлено багатьма причинами: 43% опитаних вважають, що за останні два роки рівень корупції в Україні значно зріс, 74% – упевнені, що державний сектор корумпований, 80% – охарактеризували дії влади в боротьбі з корупцією як нерезультативні.

Лише 4% опитаних вважають, що державна антикорупційна боротьба має хоч якийсь результат. При цьому 83% відзначили, що важливо мати особистий контакт при вирішенні питань у державному секторі, а 84% – що урядом країни керують організації, які діють у власних інтересах.

Найбільш корумпованою сферою українці визнали судову (66%), за нею йдуть: правоохоронні органи (64%), державна служба (56%), сфера охорони здоров’я (54%), парламент (53%), політичні партії (45%), освітня система (43%), бізнес (36%), військова сфера (28%), ЗМІ (22%), релігійні інститути (21%), громадські організації (20%).

Варто зазначити, що зростання недовіри до цих сфер підкріплене різкою тенденцією зростання хабарництва. Адже найчастіше українці платили хабар при отриманні послуг у таких установах: в правоохоронних органах (49%), медичних установах (41%), освітніх установах (33%), земельних службах (25%), реєстраційних та дозвільних службах (22%), судах (21%), податковій (18%), комунальних підприємствах (6%).

Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара зазначив: “На тлі цих невтішних цифр, а також зважаючи на зростання масового невдоволення діями правоохоронних та судових органів, дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри свідчать, що жовта картка ризикує перетворитися на червону”.

Теги:

Transparency International, корупція

Джерело:

Кореспондент

Автор

Залиште коментар