Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На адвоката СБУ завела справу про хабар, суд побачив провокацію

0 124

Свалявський районний суд Закарпатської області виправдав адвоката від звинувачень в отриманні грошей за вплив на суддю.

Адвокату інкримінували, що вона вимагала і отримала 2 тис. грн за вплив на суддю Воловецького районного суду у справі про визнання права власності на будинок в порядку спадкування. Адвоката затримали в жовтні 2015 після отримання нею коштів у клієнта. Вину вона не визнавала.

За версією обвинуваченою, це був попередній розрахунок за підготовку позовної заяви. Ніяких перепон для задоволення позову вона не вбачала. В суді клієнт адвоката повідомив, що справді 2 тис. грн це була вартість послуг, але для нього сума є велика і він приватно звернувся до знайомого із СБУ і просив домовитись із адвокатом про меншу ціну. Через деякий час до нього підійшли якісь люди і запросили до Ужгорода, до обласної прокуратури. Йому ставили запитання, він підписався і потім уже йшов до адвоката з камерами, записувалась розмова. Свідок виявив, що в його заяві значаться суми вирішення справи від 300 до 800 доларів, але, з його слів, про такі суми з ним ніхто не говорив й про вплив адвоката на суддю він заперечив. Водночас свідок визнав, що протокол підписав добровільно, хоча і не хотів настання таких наслідків і сам не звертався з заявою про вчинення злочину. Він просто хотів зменшити суму винагороди адвоката.

Захисник обвинуваченої наголошував, що свідок сам не звертався в СБУ з метою написання заяви про злочин, а просив свого знайомого допомогти поговорити з адвокатом щодо зменшення суми винагороди, але працівники СБУ використали цю ситуацію з метою нібито викриття злочину.

Суд дійшов висновку, що в діях адвоката відсутній склад злочину за ч.2 ст.369-2 КК, тому її слід виправдати. Водночас суду не вдалося з’ясувати, кому належали 2 тис. грн, які передавались адвокатові, тому їх вирішили передати в дохід держави.

Джерело:https://www.sud-report.org.ua

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар