Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МВС контролює, аби слідчі не брали підозрюваних під варту без нагальної потреби

0 80

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів, спрямованих на виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи”, у Головному слідчому управлінні МВС України постійно проводиться робота щодо пріоритетності застосування запобіжних заходів, не пов’язаних із взяттям під варту. Зокрема, ГСУ тримає на постійному контролі питання щодо застосування слідчими органів внутрішніх справ запобіжного заходу у вигляді взяття під варту лише у виняткових випадках, а також визначається пріоритетність застосування альтернативних запобіжних заходів для підозрюваних чи обвинувачених.

Так, щоквартально аналізується стан дотримання слідчими органів внутрішніх справ законності при проведенні досудового слідства, у тому числі дотримання кримінально-процесуального законодавства при обранні для підозрюваних та обвинувачених запобіжних заходів. У разі виявлення недоліків та прорахунків у цьому напрямку, вживаються заходи щодо їх усунення.

У січні цього року за ініціативою Головного слідчого управління МВС України на оперативній нараді керівництва МВС розглянуто питання щодо практики затримання органами внутрішніх справ підозрюваних у вчиненні злочинів та обрання для них запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, дотримання законності при затриманнях, арештах та притягненні громадян до кримінальної відповідальності.

Наразі слідчими органів внутрішніх справ вносяться клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту підозрюваного чи обвинуваченого, як правило, при скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів. Зазначимо, що таке рішення приймається за наявності достатніх підстав вважати, що останні будуть ухилятися від слідства чи суду, від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у кримінальній праві або продовжувати злочинну діяльність. Крім того, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, в обов’язковому порядку враховуються дані, які характеризують особу підозрюваного чи обвинуваченого – вік, стан здоров’я, вид діяльності, місце проживання та інші обставини.

Так, у січні-лютому 2009 року слідчими органів внутрішніх справ до кримінальної відповідальності притягнуто 28 492 особи. З них у порядку, передбаченому статтею 115 КПК України, затримано 7974 особи, що на 383 особи менше ніж за аналогічний період минулого року. Судами за поданням слідчих обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою стосовно 6295 підозрюваних та обвинувачених, що на 177 осіб менше, ніж за аналогічний період минулого року. З цієї кількості для осіб, які скоїли

тяжкі та особливо тяжкі злочини, обрано запобіжний захід стосовно 5083 осіб, що на 12 осіб більше. Також обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд стосовно 21663 осіб, застави – 170 осіб (+47). Інші запобіжні заходи, не повязані з увязненням, обрано стосовно 254 осіб.

Джерело:

МВС України

Автор

Залиште коментар