Мінпраці продовжить переконувати народних депутатів прийняти важливі соціальні закони
Коментуючи відмову народних депутатів розглянути урядовий законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення і законопроект про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова сказала, що ці рішення є надзвичайно важливими для людей, тому Уряд буде продовжувати переконувати народних депутатів у необхідності їх прийняття.
Людмила Денісова, зокрема, зазначила: «Законопроектом ми пропонували зараховувати до стажу роботи працівникам, зайнятих на сезонних роботах, 12 повних місяців роботи протягом року за умови, що середній розмір сплачених внесків за рік досягає 12 розмірів мінімальних страхових внесків».
За її словами, зараз для таких працівників сплачені ними внески обліковуються помісячно, і у випадку, якщо внески сплачено в сумі меншій, ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно менший період. Це, в свою чергу, зменшує тривалість страхового стажу протягом року на 4 – 5 місяців і відповідно впливає на розмір пенсії.
Крім того, Міністр нагадала, що при призначенні пенсії до страхового стажу включається нині період догляду за дитиною до трьох років. При цьому враховується мінімальна заробітна плата, оскільки саме з неї за цей період сплачуються страхові внески. Зокрема, за наявності двох дітей така заробітна плата враховується протягом 6 років. Це є однією із обставин, яка впливає на зниження розміру заробітку при обчисленні пенсії. У зв’язку з цим Людмила Денісова, зокрема, підкреслила: «Ми запропонували надати можливість жінкам, які здійснюють догляд за дітьми віком до 3 років, а також особам, які проходять строкову службу, здійснюють догляд за інвалідами І групи або престарілими, виключати зазначені періоди із заробітку для обчислення пенсії. Це дозволить збільшити розмір пенсії зазначеним особам в середньому на 20%».
Відповідаючи на запитання журналістів щодо внесків до Пенсійного фонду фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, Міністр праці та соціальної політики повідомила, що з 1998 року, коли була введена спрощена система оподаткування, мінімальна пенсія збільшилась у 32 рази, середня пенсія – в 15 разів, мінімальний внесок до Пенсійного фонду збільшився з 18 гривень до 201 гривні. Водночас фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності сплачують внески у розмірі від 6 до 84 гривень.
«Я переконана, що соціальна справедливість має полягати в тому в тому, щоб держава була справедливою до всіх своїх громадян. А рівність у правах забезпечується рівними обов’язками», – підкреслила Міністр.
За словами Людмили Денісової, законопроектом пропонується надати фізичним особам-суб’єктам підприємницької діяльності можливість самостійно визначати розмір страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для себе та членів своїх сімей. «Це дозволить зазначеним особам на рівних засадах з іншими застрахованими особами формувати розмір пенсії не менше прожиткового мінімуму», – резюмувала Міністр.
|
|