Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністерство юстиції на захисті прав та інтересів громадян

0 64

24 лютого в інформаційному агентстві УНІАН відбувся брифінг Міністра юстиції України Миколи Оніщука, під час якого головний юрист країни прокоментував актуальні поточні політико-правові питання – іпотечне кредитування, тарифну політику, діяльність колекторських організацій тощо.

Діяльність колекторських фірм є незаконною, якщо вона не узгоджена із самим позичальником

Діяльність колекторських фірм по примусовому стягненню банківської кредитної заборгованості з позичальників є незаконною, якщо це відбувається без згоди самого боржника. На цьому під час прес-конференції наголосив міністр юстиції Микола Оніщук.

Урядовець повідомив, що в Мін’юст останнім часом надходить багато скарг і звернень громадян у зв’язку з пожвавленням діяльності колекторських фірм.

М.Оніщук пояснив, що діяльність подібних організацій з “вибивання” боргів є незаконною, оскільки залучення їх як посередників у відносинах між банком і позичальником порушує національний закон про банківську таємницю. “Законодавством передбачено, що банківська таємниця може бути розкритою банком лише за згоди позичальника або на вимогу суду та правоохоронних органів”, – підкреслив очільник Мін’юсту.

За його словами, діяльність таких посередників у випадку, коли вони отримують доступ до конфіденційної інформації персонального характеру без згоди на це позичальників, може розглядатися як порушення закону, що межує з кримінальною відповідальністю.

Разом з тим він рекомендував громадянам, які не давали згоду на співпрацю з колекторами, але зазнають з їх боку психологічного тиску чи погроз, негайно звертатися в правоохоронні органи. “Якщо такої згоди немає, то я хотів би рекомендувати, щоб громадяни України, які отримують телефонні дзвінки, погрози, звернення до дітей, членів сім’ї тощо, негайно зверталися до органів внутрішніх справ, у прокуратуру, Службу безпеки України, оскільки йдеться про порушення їх конституційних прав, які охороняються законом”, – підкреслив міністр.

Міністр юстиції звернув увагу НБУ на необхідність контролю банків, які співпрацюють із колекторами

Міністр юстиції Микола Оніщук звернув увагу виконуючого обов`язки голови Національного банку Анатолія Шаповалова на необхідність контролю банків, які співпрацюють із колекторами.

“Я звернувся до голови правління НБУ вжити негайних заходів до банків, які допускають порушення прав громадян, аж до відкликання ліцензій”, – наголосив М.Оніщук.

Як повідомив М.Оніщук під час прес-конференції, зараз активізувалася діяльність колекторних компаній у зв`язку з неповерненнями кредитів. «Ця практика все більше поширюється, незважаючи на те, що тут має місце порушення законів України. Зокрема, законів, що регулюють збереження банківської таємниці», – підкреслив він.

Мін’юст запропонує за рахунок держави частково відшкодовувати банківські кредити, які подорожчали

Міністерство юстиції України готує пропозиції щодо того, аби повернення по кредитах, що подорожчали, взяла на себе частково держава. Про це повідомив міністр юстиції Микола Оніщук під час прес-конференції.

«Можна вести дискусію, скільки це буде у відсотках. Проте без сумнівів, що держава не може відсторонитися з посланням на те, що це ринкові відносини, а тому вона не несе відповідальності», – підкреслив М.Оніщук.

На його думку, в ситуації з проблемними кредитами є часткова провина публічних державних інститутів, які причетні до формування державної фінансово-економічної та банківської політики.

Мін’юст вважає незаконним однобічне підвищення ставок банками

Міністр юстиції Микола Оніщук вважає незаконним підвищення ставок банками за раніше виданими кредитами в однобічному порядку.

Про це він повідомив журналістам.

“У Цивільному кодексі сказано, що такі умови кредитних договорів (про можливе підвищення банком ставок за кредитами) є недійсними. Однобічні дії банків з підвищення ставок не створюють правових наслідків”, – сказав він.

Оніщук зазначив, що в сформованій фінансово-економічній ситуації банкам доцільно йти назустріч позичальникам для недопущення росту проблемної заборгованості.

Як повідомлялося, у грудні 2008 року Рада заборонила банкам підвищувати процентні ставки

Міністр юстиції називає незаконним відключення від тепла соціальної інфраструктури і житла

Міністр юстиції України Микола Оніщук називає незаконними дії органів влади по відключенню від тепла соціальної інфраструктури та житла. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції.

За словами міністра, “рішення чи дії органів місцевого самоврядування, державних органів, посадовців тих чи інших підприємств щодо відключення об`єктів соціальної інфраструктури, зокрема, житла є незаконними, тобто такими, які порушують закон про теплозабезпечення”. М.ОНІЩУК наголосив, що “суб’єкти підприємницької діяльності чи місцеві ради не можуть перекладати відповідальність за проблеми самої влади на городян”.

Шевченківський райсуд зупинив дію розпорядження КМДА про підвищення тарифів на комунальні послуги

Шевченківський районний суд Києва зупинив дію розпорядження голови столичної міськдержадміністрації Леоніда Черновецького про підвищення тарифів на комунальні послуги для киян. Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Микола Оніщук.

“Останнє рішення КМДА щодо встановлення тарифів на названі мною послуги на сьогодні зупинено ухвалою Шевченківського районного суду у зв’язку із вчиненим позовом”, – сказав він, додавши, що йдеться про самостійне відстоювання громадянами своїх інтересів.

При цьому міністр зауважив, що питання тарифів на житлово-комунальні послуги: тепло, холодна і гаряча вода, прибирання прибудинкових територій, ритуальні послуги – належить до компетенції лише органів місцевого самоврядування. Однак державні органи, зокрема Антимонопольний комітет, Державна цінова інспекція, прокуратура і самі громадяни наділені правами щодо контролю за встановленням і обгрунтованістю цих тарифів.

Рішення ж КМДА щодо тарифів на проїзд, електроенергію, газ, платних медпослуг належать до юрисдикції виконавчої влади і підлягають обов’язковій реєстрації в органах юстиції. “Ми надзвичайно прискіпливо аналізуємо всі рішення КМДА на предмет їх відповідності закону”, – запевнив М.Оніщук.

За його словами, це стосується і встановлення міською владою будь-яких нових платежів чи податків, не передбачених законом про оподаткування. “Ніякі податки і збори не можуть бути встановлені окрім тих, які передбачені законами України”, – наголосив міністр.

Він пояснив, що в разі, коли Мін’юст відмовив у держреєстрації актів КМДА, вони є не чинними незалежно від того, скасує їх міська влада, чи ні.

Міністр юстиції Оніщук готовий піти у відставку, але не бачить бажання у фракції НУ-НС її ініціювати

Міністр юстиції Микола Оніщук готовий піти у відставку з посади міністра юстиції України, але не бачить бажання у більшості народних депутатів від “Нашої України – Народної самооборони” її ініціювати. Про це він сказав на прес-конференції.

М.Оніщук зазначив, що розмовляв з колегами із фракції НУ-НС, і “переважна більшість з них, у мене склалося таке враження, не ініціюють питання щодо ротації міністрів і, зокрема, міністра юстиції України”. За його словами, вони посилаються на те, що “їх задовольняє професійний рівень нинішнього представника”.

Як наголосив М.Оніщук, у випадку, “якщо буде воля парламенту, і в тому числі колег по моїй фракції, і буде прийнято відповідне кадрове рішення, то я його визнаю”. “І скажу відверто, що відставки я не боюся”, – додав він.

М.Оніщук пожартував, що ще позавчора “вже давали три міністри за посаду міністра юстиції України (йдеться про інформацію у ЗМІ щодо пропозицій до фракції НУ-НС обміняти посаду міністра юстиції, яка є її квотою, на три посади керівників інших міністерств, які перейдуть у квоту НУ-НС)».

За словами М.Оніщука, йому приємно, що, працюючи на нинішній посаді, йому “вдалося підняти значення та роль Міністерства юстиції України з точки зору захисту не інтересів публічної влади, а захисту інтересів громадян”.

На запитання, чи відбулася в нього розмова з прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко щодо можливої відставки, М.Оніщук відповів, що у нього з керівником уряду стосунки, які “носять виключно офіційний характер”, і тому “будь-які додаткові з цього приводу розмови чи консультації можуть лише зашкодити виконанню мною конституційного обов’язку”.

За матеріалами інформагентств «УНІАН», «Укрінформ», «Українські новини»

Автор

Залиште коментар