Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міліціонери не мають права заборонити громадянам фотографувати їх на службі

0 73

Працівники міліції не мають достатніх правових підстав не давати згоду на їх відео або фотозйомку під час виконання службових обов’язків. Про повідомив заступник начальника Управління юридичного забезпечення МВС України полковник міліції Денис Горбась. При цьому співрозмовник уточнив, що подібні дії фізичні особи можуть здійснювати виключно у випадках, якщо вони не будуть правоохоронцям перешкоджати виконувати свою роботу по охороні громадського порядку.

“Відеофіксації дій співробітників міліції є фактично отриманням, збором та створенням інформації про діяльність органів державної влади, їх окремих посадових осіб при виконанні покладених на них обов’язків. Правовідносини, пов’язані зі збором інформації, регулюються безліччю правових документів. Зокрема, мова йде про Конституцію України, Конвенції про захист прав людини і основних свобод, Цивільного кодексу України, Законів України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації тощо”, – сказав Горбась.

Чиновник також зазначив, що гарантоване державою право на збір інформації має певні конституційно-правові межі, встановлені приписами статті 34 Основного Закону України. “Здійснення права на інформацію може бути обмежене, якщо йдеться про інтереси національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам …”, – зазначив співрозмовник.

Він також повідомив, що на основі Конституції України, реалізація права на інформацію також не повинна порушувати права, свободи і законні інтереси інших громадян (ст. 5 Закону України “Про інформацію”). Наприклад, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле-чи відеоплівку виключно за його згодою. Подібна згода на зйомку допускається, якщо вони проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру (ч. 1 ст. 307 Цивільного кодексу України).

Окремо Горбась зазначив, що міліції для виконання покладених на неї обов’язків надається право вимагати від громадян і посадових осіб, які порушують громадський порядок, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції (п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про міліцію”). У разі, коли громадяни при реалізації права на інформацію перешкоджають здійсненню працівниками міліції своїх повноважень, вони мають право вимагати від громадян припинення подібних дій.

Теги:

МВС

Джерело:

УНН

Автор

Залиште коментар