Міліція і права людини
На круглому столі, зокрема, йшлося про протестні настрої населення проти міліції. Так, експерт-поліцеїст, доктор юридичних наук Олег Мартиненко констатував, що 2013 рік став рекордним за кількістю протестів проти незадовільної роботи правоохоронних органів. Однак це не змусило МВС зробити свою роботу прозорішою.
“2013 рік став показовим за кількістю протестів, спрямованих виключно проти незадовільної роботи правоохоронних органів, широкого застосування незаконних методів в діяльності міліції. За дев’ять місяців 2013 року було зафіксовано 333 протестних події, які піднімали питання жорстокого поводження або бездіяльності правоохоронних органів, і склали 12% від усіх протестних подій за цей період”, – зазначив О.Мартиненко. За словами експерта-поліцеїста, МВС не зробило суттєвих кроків для того, щоб робота працівників правоохоронних органів стала прозорішою.
Навпаки, у 2013 році МВС у своїх повідомленнях робить акцент на кількості працівників ОВС, потерпілих через незаконні дії мітингувальників. Одночасно, на фоні скасування Президентом чергового призову на строкову службу у ЗСУ, МВС лобіює збільшення такого призову до власних внутрішніх військ, посилаючись на загрози у сфері охорони громадського порядку”, – відзначив О.Мартиненко.
Нагадаємо, за даними експерта, за першу половину 2013 року було розпочато майже 2 тисячі кримінальних проваджень через катування та жорстоке поводження працівників органів внутрішніх справ.
Причиною застосування фізичного чи психологічного насильства та перевищення владних повноважень з боку працівників правоохоронних органів криється в радянських стереотипах. Відповідну заяву зробив начальник управління з інспекції особового складу МВС Богдан Лизогуб.
За словами представника силового відомства, статистику щодо збільшення чи зменшення випадків порушення прав людини складно відслідкувати, оскільки вичерпні дані доступні лише прокуратурі.