Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ліквідація системи госпсудів не вирішить проблему корупції та якості правосуддя

0 132

Сама по собі ліквідація системи господарських судів в Україні не сприятиме розв’язанню системних проблем, пов’язаних з корупцією в судовій системі, залежністю судової влади та якістю правосуддя.

Такої думки дотримується національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянников.

«Що стосується питання ліквідації системи господарських судів, не думаю, що такий крок сам по собі сприятиме розв’язанню системних проблем, пов’язаних з корупцією в судовій системі, залежністю судової влади та якістю правосуддя. Адже ліквідація господарської юрисдикції не гарантує, що ті явища, внаслідок яких виникла ця ідея, не будуть реалізовані вже в рамках судів загальної юрисдикції», — заявив Водянников у коментарі «Ракурсу».

На думку керівника відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні, питання полягає не в існуванні окремої господарської юрисдикції. «Системні проблеми, що руйнують судову систему, вимагають системного підходу. З такої точки зору ліквідація системи господарських судів не вбачається адекватним і продуманим кроком», — наголосив він.

За словами Водянникова, реорганізація судової системи, як і багато інших питань, є предметом дискусії в Раді з питань судової реформи при президенті України, до якої він входить. Експерт припустив, що Рада зможе підготувати пакет законопроектів з питань реформування судової системи і суміжних інститутів ще до кінця року.

Нагадаємо, у Раді утворено п’ять робочих груп: з питань судоустрою і статусу суддів, з реформування процесуального законодавства, з реформування виконавчої служби і виконавчого провадження, з удосконалення суміжних інститутів (адвокатури і прокуратури) та з юридичної освіти. Члени Ради з питань судової реформи повинні розглянути, погодити і запропонувати відповідні розділи проекту Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів. Проект Стратегії буде доопрацьовано після обговорення в Раді.

Джерело:

Ракурс

Автор

Залиште коментар