Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Київський апеляційний суд вирішив, що договір між «Нафтогазом» і «Газпромом» – легальний

0 88

Київський апеляційний господарський суд 29 квітня відмінив рішення Господарського суду Києва від 9 січня, який визнав недійсними додаткові угоди між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом» про ставку транзиту газу на 2006-2010 роки. Про це говориться в звіті «Газпрому» за 1 квартал 2009 року, передають «Українські новини».

Апеляція «Газпромом» була подана 19 січня.

«23 січня апеляційна скарга ВАТ «Газпром» була передана до Київського Апеляційного Господарського Суду. 29.04.2009 апеляційна скарга задоволена, виробництво припинене», – говориться у звіті.

В документі також говориться, що 16 січня «Газпром» в рамках процедури, передбаченої контрактом про об’єми і умови транзиту російського природного газу через територію України на період з 2003 по 2013 року від 21 червня 2002, звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму з позовом до «Нафтогазу» про виконання зобов’язань з надання послуг з транзиту, обов’язку НАК повернути несанкціоновано відібраний газ і стягнення збитків, а також про визнання несанкціонованого відбору газу порушенням контракту.

6 березня «Газпром» представив інформацію про ціну позову, 24 березня правління Торгової палати Стокгольму відхилило клопотання «Нафтогазу» про припинення розгляду і ухвалило рішення про наявність підсудності.

Нагадаємо, 9 січня Господарський суд Києва визнав недійсними додаткові угоди, укладені між «Нафтогазом України» і російським «Газпромом» від 4 січня 2006 року і 20 квітня 2007 року, згідно яким ставка транзиту російського газу через територію України зафіксована на рівні 1,6 долара за 1 тис. куб. м на 100 км. відстані на 2006-2010 роки.

Позивачем в справі виступало Міністерство палива і енергетики, відповідачами – «Нафтогаз України» і «Газпром».

Суд аргументував своє рішення тим, що, згідно довгостроковому контракту компаній від 21 червня 2002 року, ставка транзиту і об’єм транзиту узгоджуються на кожен рік міжурядовими протоколами між Україною і Росією, після чого укладаються відповідні додаткові угоди до довгострокового контракту.

В даному випадку, додаткові угоди від 2006 і 2007 років не підтверджувалися міжурядовими протоколами.

Контрактом від 2002 року визначається довгострокова співпраця «Нафтогазу України» і «Газпрому» на 2003-2013 роки за ставкою транзиту і об’ємами постачань газу.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар