Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС засекретив кількість суддів, що голосували за президентську республіку в країні

0 98

Конституційний Суд відмовився повідомляти дані про кількість суддів, що проголосували за повернення «старої» Конституції зразка 1996 року. Недоступною виявилася навіть інформація про число суддів, що проголосували за Анатолія Головіна на виборах головою КС.

На інформаційний запит «Дела», в якій видання просило повідомити про кількість суддів, що проголосували 30 вересня 2010 року або «за», або «проти» скасування політреформи 2004 року, в головному конституційному органі держави відповіли, що це закрита інформація.

Українці ніколи не взнають імена кількох осіб в суддівських мантіях, що віддали всю владу в країні в одні руки – президента Віктора Януковича. Мало того, назавжди залишиться таємною навіть точна кількість членів Конституційного Суду, які рік тому проголосували за відміну політреформи 2004 року, перетворивши Україну з парламентської республіки в президентську.

Конституційний Суд прийшов до виводу, що дані про кількість суддів, які з легкої руки поміняли політичний устрій держави з 46-мільйонним населенням, називаються «службовою інформацією».

Єдине, що вирішили все-таки повідомити в Конституційному Суді України: під час голосування по політреформі двоє суддів – Віктор Шишкін і Петро Стецюк – висловили особливу думку.

Одночасно з відмовою надати дані про результати голосування суддів КС по політреформі Конституційний Суд відмовився інформувати «Дело» про те, скільки членів суду в 2010 році віддали свої голоси за обрання головою Анатолія Головіна.

Пояснення виявилися такими. «Закон України «Про Конституційний Суд України» встановлює таємний режим обрання голови Конституційного Суду України, тому інформація про голосування під час його обрання є таємною і не підлягає розголошуванню. «Інформація про рейтингове голосування при обранні Головою Конституційного Суду України Головіна Анатолія Сергійовича не може бути надана», – сказано відповідає КС на запит «Дело».

Таку відповідь Конституційного Суду «Дело» вважає досить непереконливою. Річ у тому, що згідно Конституції України, таємним голосуванням обирається не лише глава Конституційного Суду, але і глава Верховного Суду України, де з процедури виборів не робили таємниці. Так, на виборах глави Верховного Суду України в 2006 році, коли це крісло зайняв Василь Онопенко, були оголошені результати голосування. Тодішній голова рахункової комісії суддя Ігор Самсін оголосив, що за Василя Онопенко проголосували 58 з 84 суддів, а за його конкурента Петра Пилипчука — 25.

Теги:

КСУ, зміни до Конституції, політична реформа

Джерело:

Дело

Автор

Залиште коментар