Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КРУ проводитиме перевірки по-новому

0 62

Головне контрольно-ревізійне управління України затвердило новий Порядок оформлення органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні матеріалів про адміністративні правопорушення. У звязку з цим визнано таким, що втратив чинність, наказ ГоловКРУ від 20.02.2002 р. №54 “Про затвердження Порядку застосування статей 164-12 та 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення органами державної контрольно-ревізійної служби в Україні”.

Відповідно до нового Порядку протокол про адміністративне правопорушення складатиметься у разі:

1) порушення законодавства з фінансових питань (ст. 164-2 КупАП);

2) порушення законодавства про бюджетну систему України (ст. 164-12 КупАП);

3) порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти (ст. 164-14 КупАП);

4) порушення порядку подання фінансової звітності та ведення бухгалтерського обліку при ліквідації юридичної особи (ст. 166-6 КупАП).

У разі вчинення адміністративного правопорушення кількома особами протокол складатиметься стосовно кожної з таких осіб. У разі ж вчинення однією особою кількох адміністративних правопорушень протоколи складатимуться щодо кожного з вчинених правопорушень.

За вчинення адміністративного правопорушення уповноважена посадова особа органу ДКРС має право накладати стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених статтями 164-2 і 166-6 КупАП або, розглядаючи справу, може прийняти рішення про звільнення порушника від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Згідно з новим Порядком постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до вищого органу (вищої посадової особи) або у суді.

Також Порядок містить перелік обставин, за яких провадження у справі про адміністративне правопорушення може бути закрито. Серед таких, зокрема, недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення 16-річного віку, неосудність особи, якою вчинено протиправну дію чи бездіяльність, вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони та ін.

Зауважимо також, що Порядок вводить нові форми, зокрема, Постанова про накладення адміністративного стягнення, Постанова про закриття справи та ін.

Наказ ГоловКРУ від 12.03.2009 р. №52 набере чинності з 02.06.2009 р.

Автор

Залиште коментар