Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет з прав людини підтримав законопроект про внесення змін до закону про звернення громадян щодо права на звернення особи, визнаної судом недієздатною

0 123

Відповідне рішення ухвалене на засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

За результатами обговорення члени Комітету рекомендували Верховній Раді України включити до порядку денного та прийняти за основу і в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” (щодо реалізацій конституційного права на звернення особами, які визнані судом недієздатними), № 10041.

Під час засідання було заслухано інформацію Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів (відповідно компетенції) щодо стану виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» (від 12.07.2018 р. № 2505-VIII).

Відповідний закон набрав чинності 2 серпня, і, відповідно до його прикінцевих положень, в термін до 2 листопада мали бути створені відповідні інституції для його виконання, зокрема створена Комісія з питань зниклих безвісти та створений Реєстр зниклих безвісти. Комітет делегував до цієї Комісії члена Секретаріату Комітету Юрія Бузницького та члена Експертної ради при Комітеті Валерію Лутковську.

За словами Голови Комітету Григорія Немирі, станом на сьогодні – через чотири місяці після кінцевого терміну – відповідні вимоги закону так і не реалізовані. Комісія та реєстр не створені. 4 грудня 2018 року та 4 березня 2019 року Комітет звертався до Прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою надати інформацію щодо стану виконання закону. Згідно з відповіддю КМУ на лист Комітету від 4 грудня, у вересні минулого року був ухвалений план щодо імплементації закону. Відповідь на лист від 4 березня не отримана.

«Станом на сьогодні у нас не виконується цей закон, і я, як голова Комітету, не бачу жодної зрозумілої причини, чому цей закон не виконується»,- наголосив Григорій Немиря. На засідання Комітету для обговорення зазначеного питання не прийшов жоден член КМУ або заступник міністра, які були запрошені заздалегідь.

Директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Владислав Власюк повідомив, що реєстр зниклих безвісти не може бути створений без рішення Комісії з питань зниклих безвісти, яка наразі ще не створена. Розпорядження щодо її створення знаходиться в КМУ.

У цьому зв‘язку Заступник голови Комітету Георгій Логвінський запропонував звернутися до КМУ з вимогою провести службове розслідування та притягнути до відповідальності винних.

«Ми звертаємося до всіх, щоб знайти наших хлопців. Але, на жаль, поки це безрезультатно. Отримуємо лише відписки»,- сказала голова ГО «Об’єднання рідних безвісти зниклих «Надія» Ядвіга Лозинська. Представниця ГО «Надія» Вікторія Солодухіна також наголосила: «Я глибоко обурена таким байдужим ставленням до загиблих, зниклих безвісти та членів їхніх сімей».

Члени Комітету вирішили зробити відкрите звернення до КМУ щодо ситуації, яка склалася з імплементацією Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», та опублікувати його в газеті «Голос України».

У ході обговорення було вирішено рекомендувати Верховній Раді провести цього року парламентські слухання на тему: «Розслідування злочинів, вчинених під час мирних акцій протесту – Революції Гідності. Чого не вистачило правоохоронним органам для результативного закінчення даних розслідувань?» та провести відповідні міжкомітетські слухання.

На засіданні Комітету 13 березня були присутні: голова Комітету Григорій Немиря, заступник голови Комітету Георгій Логвінський, члени Комітету – Василь Брензович, Ірина Суслова та Рефат Чубаров.

Джерело: ttps://rada.gov.ua

Автор

Залиште коментар