Колектори: дозволено все, що не заборонено
Сьогодні колекторські служби працюють за принципом «дозволено все, що не заборонено законом», саме тому, аби захистити права не лише кредиторів, але і позичальників, необхідно ухвалити закон про колекторську діяльність. Про це під час круглого столу заявив юрист Всеукраїнської громадської організації «Захист прав споживачів фінансових послуг» Анатолій Соболівський.
«Давайте на хвилиночку задумаємося над тим, як захистити споживача фінансових послуг? Річ у тому, що банківський менеджмент зобов’язаний виконувати план, і хоч всі хочуть менше ризику при позиках, все ще спостерігається велика кількість непродуманих кредитів. Одного дня я подзвонив і запитав в оператора банку, що потрібне мені для того, щоб отримати кредит в 35 тисяч, сказали – лише паспорт і код. При цьому їх не цікавило, що у мене є ще один не сплачений кредит», – розповідає про випадки банківської безвідповідальності юрист.
«Якщо ж Верховна Рада ухвалить закон про колекторську діяльність, то буде набагато легше захистити позичальника від стягнення боргів в не завжди прийнятній формі, як сьогодні частенько грішать колектори, наполягає експерт. «Сьогодні колектора ніщо не обмежує. Якщо ж закон буде ухвалений, це заборонить їм турбувати людей у вихідні дні, або наприклад, рано вранці, або відправляти роздруківки з вартістю кожного органу, адже бувають і такі випадки. Тоді позичальникові набагато легше буде все вирішити через адвоката», – резюмував Соболівський.
Теги: