Кабмін підтримав нормативні акти, які забезпечать продовження реформи пенітенціарної системи
За її словами, нова кадрова політика забезпечила притік нових людей у систему через відкриті і прозорі конкурси та забезпечила оптимізацію структури і економію коштів державних коштів.
«Сьогодні ми вже маємо більше 30% складу нового центрального апарату. 90 конкурсів уже було проведено, ще 32 особи чекають результатів спеціальної перевірки. Всі ключові позиції в департаменті пробації, режимному департаменті й департаменті публічних закупівель вже зайняті. Тому Уряд прийняв рішення про передачу функцій ліквідованої Державної пенітенціарної служби Міністерству юстиції», – зазначила .
Вона також наголосила: далі у планах створення 6 міжрегіональних управлінь замість управлінь в кожній області. Даний процес має бути завершений до кінця року.
Ухвалені документи також дадуть можливість за рахунок зекономлених коштів підвищити зарплати співробітникам системи виконання покарань.
«Більшість посадових окладів у системі не змінювалися з 2007 року і не перевищують 630 грн. Підняти дану суму до прожиткового мінімуму виходить лише за рахунок премій та надбавок. Ми вважаємо цю систему оплати праці несправедливою. Адже співробітники залежать від свого керівника. Тому ми в рамках бюджету, який ми маємо цього року, змінимо структуру оплати праці. Таким чином ми збільшимо посадові оклади і зменшимо розмір премій», – зауважила перший заступник Міністра юстиції.
Вона також звернула увагу на те, що завдяки запровадженню нової прозорої системи закупівель лише на закупках ліків для хворих туберкульозом вдалося зекономити понад 5 млн грн.
Окрім цього, серед основних елементів реформи – запровадження служби пробації, якої не існувало раніше.
«Наша головна мета – запобігти рецидивам і досягти того щоб особа, яка порушила закон, могла повернутися і продовжувати нормальне життя», – наголосила Наталія Севостьянова.
Вона повідомила, що необхідне для запуску пробації законодавство вже прийняв Парламент. Пробаційні офіси отримають функцію досудової доповіді. Суддя перед прийняттям рішення матиме повну психологічну характеристику особи, яка вчинила правопорушення. Окрім того, на офіси буде покладена функція складання індивідуального плану нагляду і супроводження засудженого. Система таких офісів буде створена на базі оптимізованої системи застарілих кримінально-виконавчих інспекцій.
Перший заступник Міністра юстиції також наголосила на необхідності реформи медичної служби пенітенціарних закладів.
«Наша основна мета – зробити лікаря незалежним від керівника колонії. Щоб не оглядався на керівника під час прийняття рішень стосовно того, чи були побої, з якої причини погіршилося здоров’я ув’язненого. Ми сформували в Міністерстві медичне управління, яке контролюватиме всіх лікарів системи. Надалі медична служба має бути підпорядкована Міністерству охорони здоров’я», – додала вона.