Інвестиційна привабливість в прямій залежності від дотримання прав людини
Консалтингова компанія Maplecroft (Великобританія) опублікувала звіт про дотримання прав людини Human Rights Risk Atlas в 2011 році. З-поміж 197 країн, представлених в рейтингу, в яких оцінювався рівень інвестиційних ризиків, Україна зайняла 74-е місце. В порівнянні з торішнім рейтингом Україна піднялася на 10 позицій. Проте держава, як і раніше, залишається в категорії країн з високим рівнем ризиків.
Укладачі рейтингу виходили з того, що дотримання громадянських прав позначається на рівні інвестиційної привабливості держави: найвигіднішою для інвестицій є та країна, де соціальні загрози зведені до мінімуму.
Аналітики оцінювали держави за 23 індикаторами, серед яких, — безпека життя і здоров’я, охорона праці, дотримання цивільних і політичних свобод, верховенство права. При складанні звіту була використана інформація із загальнодоступних джерел.
Країни в HRRA розділені на чотири групи за рівнем інвестиційних ризиків: дуже високий, високий, помірний і низький. Чим вище позиція в рейтингу, тим нижче ризики в країні. Найбільш ризикованими для капіталовкладень визнані Судан, Республіка Конго і Сомалі, що зайняли перші три позиції рейтингу. Найпривабливішими з точки зору вкладення інвестицій державами виявилися Сан-Маріно, Монако і Ліхтенштейн.
Україна, згідно звіту, поліпшила свою інвестиційну привабливість. Якщо в 2010 році експерти відвели їй 64-е місце, то за підсумками 2011-го вона зайняла 74-у позицію. Не дивлячись на це, наша країна все ж залишилася в категорії країн з високим ризиком для інвестицій. “У нинішньому звіті HRRA Україну оцінили як країну з високими ризиками через порушення цивільних, політичних і трудових прав. Тут украй низька ступінь доступності правової допомоги — цей показник склав 43 пункти при максимумі 197”, – заявив експерт.
Теги: