Інтелектуальна власність УЄФА: набуття та захист в Україні
Днями в Харкові відбувся регіональний науково-практичний семінар на тему: “Набуття і захист прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів”.
Учасниками заходу стали фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності України, представники держадміністрації Харкова, Харківської обласної митниці, а також патентні повірені, адвокати, юристи, бізнесові кола, працівники ЗМІ та інші зацікавлені особи. Обговорювалися практичні питання організації захисту прав інтелектуальної власності УЄФА в ході підготовки та проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО 2012™. Про це повідомила прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України.
Розпочинаючи семінар, заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України Володимир Дмитришин зосередив увагу учасників на особливій актуальності заходу у зв’язку з наближенням дати проведення чемпіонату ЄВРО-2012. Він зазначив, що Державна служба активно працює над виконанням завдань захисту інтелектуальної власності, зокрема впроваджено автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів; розроблено та затверджено тимчасові правила виконання процедурних вимог УЄФА під час проведення експертизи заявок на знаки для товарів і послуг та заявок на промислові зразки; видано низку методичних рекомендацій щодо забезпечення виконання вимог УЄФА.
Нині в Україні на ім’я УЄФА чинні 52 міжнародні реєстрації знаків, 18 свідоцтв України на знаки для товарів і послуг та 6 патентів на промислові зразки.
Головний спеціаліст сектора моніторингу правозастосування відділення організації захисту прав Ірина Атаманова розповіла про автоматизовану базу даних інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів. Вона зупинилася на призначенні цієї бази, її структурі та особливостях користування цим ресурсом.
Основні положення рекомендацій для ЗМІ з використання офіційних знаків УЄФА проаналізувала у своїй доповіді Наталія Порохніцька – головний спеціаліст відділу заходів з охорони інтелектуальної власності.
Також на семінарі виступив провідний юрисконсульт підприємства «ПрАТ “Україна Футбол Інтернешнл”» Андрій Катеринчук, який розповів слухачам про особливості практики захисту прав інтелектуальної власності у Федерації футболу України як приймаючої асоціації.
Протягом квітня – травня цього року такі заходи відбудуться також у Донецьку, Києві та Львові.
Теги: