Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Інтелектуальна власність і “трольські” патенти

0 83

В прес-центрі Інформаційного агентства ЛігаБізнесІнформ відбувся семінар у формі круглого столу на тему “Захист прав інтелектуальної власності за кордоном. Як безпечно вивести розробку на міжнародний ринок”.

Якщо вчасно не подати заявки на реєстрацію патенту в країні, на ринок якої компанія передбачає з часом вийти, то у момент виходу їй можуть відмовити в реєстрації, оскільки такий патент. вже зареєстрований патентним тролем. І подальші розгляди з “нечистою силою” можуть вилитися в кругленьку суму. Про це в ході круглого столу розповіла патентний повірений, директор патентно-юридичної компанії IPStyle Марія Ортинська.

“Дуже бажано своєчасно подавати заявки в країни ваших кінцевих споживачів. Чим в більшу кількість країн ви подасте (безумовно з тих, в яких ви збираєтеся працювати), тим більше шансів уникнути спілкування з патентними тролями. Це компанії, які самі нічого не винаходять і не придумують. Але як тільки вони дізнаються про плани виходу на ринки їх країн великих компаній з перспективними технологіями, вони негайно починають патентний пошук по цих компаніях, і якщо знаходять їх патенти, не зареєстровані на даному ринку, тут же реєструють їх на себе”, – розповіла Марія Ортинська.

Так, такий “трольський” патент може бути визнаний недійсним в судовому порядку, але це може зайняти багато часу і коштувати купу грошей. А в цей час троль не пускатиме компанію в країну рік-півтора. Тому тролі просто пропонують компаніям викупити патент за прийнятну суму або оформити субліцензію.

Теги:

інтелектуальна власність

Автор

Залиште коментар