Євроінтеграційний процес. Новини від Мін’юсту
Шлях вперед – завжди вірний. Саме тому наша держава не зупиняється на шляху до вступу в ЄС. Відповідальні органи державної влади за координації Міністерства юстиції України продовжують завзято готуватися до проведення двосторонніх зустрічей України з Європейською Комісією за переговорними розділами 23 «Судова влада та основоположні права», 24 «Юстиція, свобода та безпека» та «Функціонування демократичних інституцій».
Міністерство юстиції України на своєму офіційному сайті має відповідну рубрику «Євроінтеграційний newsletter Мін’юсту». Відтак доводить до відома що:
- 31 липня 2024 року відбулася робоча зустріч експертів щодо обговорення змістовного наповнення блоку «Основоположні права», головним координатором якого є Міністерство юстиції України, у рамках підготовки Дорожньої карти у сфері верховенства права
Під час цієї зустрічі учасники обговорили результати підготовки блоку «Основоположні права» у межах таких сфер:
- Свобода думки, совісті та релігії.
- Заходи проти расизму та ксенофобії, мова ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті.
- Права дитини.
- Свобода вираження поглядів, свобода та плюралізм засобів масової інформації.
Зазначається, що наступне організаційне засідання, на якому буде завершено обговорення блоку «Основоположні права», заплановано на 07 серпня 2024 року.
- 1 серпня 2024 року Міністерством юстиції України було проведено нараду щодо підготовки до двосторонньої зустрічі за сферою «Право власності» переговорного розділу 23 «Судова влада та основоположні права»
У нараді взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, а також структурних підрозділів Міністерства юстиції України. За результатами вказаної зустрічі в онлайн-форматі було визначено доповідачів, які представлятимуть сферу «Право власності» у рамках двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією за переговорним розділом 23 «Судова влада та основоположні права».
Що важливо, право власності – це одна з основних конституційних гарантій, що дозволяє фізичним та юридичним особам вільно володіти, користуватися і розпоряджатися майном в Україні. Чинна інституційна та нормативно-правова база України спрямована на захист права власності, забезпечення прозорості реєстрації, регулювання інших відносин, що виникають у зазначеній сфері.
- 2 серпня 2024 року Мін’юст провів нараду стосовно підготовки до двосторонньої зустрічі за сферою «Запобігання катуванням та жорстокому поводженню та пенітенціарна система» переговорного розділу 23 «Судова влада та основоположні права»
Метою проведення наради було обговорення стану підготовки до двосторонньої зустрічі за вищезазначеною сферою.
Маємо усвідомлювати, що заборона катування та жорстокого поводження є надважливою складовою сучасного життя. Це імперативна норма міжнародного права та, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, відображає одну з основних цінностей демократичного суспільства. Однак агресивна війна російської федерації погіршила ситуацію в Україні у цій сфері, оскільки повністю або частково зруйнувала місця позбавлення волі.
- Було сформовано експертні групи за переговорними розділами 24 «Юстиція, свобода та безпека» та «Функціонування демократичних інституцій»
Цей розділ є специфічним, оскільки в ЄС не існує єдиної встановленої моделі того, якими саме повинні бути демократичні інституції, кожна країна сама встановлює особливості їх функціонування. Водночас держава, що має на меті стати членом Європейського Союзу, повинна відповідати загальним демократичним засадам. Тож у рамках двосторонньої зустрічі за розділом «Функціонування демократичних інституцій», що відбудеться у жовтні 2024 року, Україна має представити Європейській Комісії стан відповідності цим основоположним принципам.
Вже наступної п’ятниці у черговому «Євроінтеграційному newsletter Мін’юсту» Ви зможете дізнатися про подальшу діяльність команди Міністерства юстиції України на шляху до Європейського Союзу!
Джерело: https://minjust.gov.ua/news/