Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Георгій Лангемак. Геній з українським корінням. Повертати славетні імена. До 30-й річниці Незалежності.

0 225

Георгій Лангемак. Геній з українським корінням. Повертати славетні імена. До 30-й річниці Незалежності.

1 січня 1938 був позбавлений життя Георгій Лангемак, один із творців реактивного міномета «Катюша». Один з піонерів ракетної техніки (саме він навів в науковий обіг слово “космонавтика”).

Народився 20 липня 1898 в Старобільське, Харківській  губернії.

Він був розстриляний за 3 роки до війни з фашизмом. А нафта та інша стратегічна сировина продовжували йти в Німеччину після його смерті, до травня 1941р.

“Катюша” та Т-34 – два символи перемоги, творці обох розстріляні. По суті, цього факту досить для розуміння реальності, яку замінили міфом.

Але ж яка доля цього генія, що мав українські коріння!

Батько – німець, мати зі Швейцарії, батьки викладали іноземні мови, німецький і французький був для сина рідним поряд з російським. І він зовсім не мріяв про армію, про створення зброї.

Георгій Лангемак закінчує гімназію (зі срібною медаллю) під час Першої Світової.

Далі школа прапорщиків – і тут він закінчує по першому розряду (із загальною сумою балів – 138,68 (при середньому 10,67), але тут все переважує цифра – в 1917-му! ..

Від революції врятували офіцерські курси, потім служба в Фінляндії. Взято в полон німцями (німець в полоні у німців) – відпущений з Брестського миру.

У березні 1918 року демобілізувався, повернувся на батьківщину.

Неймовірний чоловік. Під час “Дванадцяти” і червоного терору мріяв читати лекції по античності, одуріти … Йому не дали зануритися в красне письменство – мобілізували, тепер уже в Червону армію (є відомості, що спочатку мобілізував Скоропадський, про що потім довелося замовчувати).

У 1919-му цей поліглот, захоплений японської та античною культурою, офіцер в Кронштадті, командир форту. Паралельно, півтора року вчить матросів грамоті.

А далі Кронштадское повстання … Він заарештований і засуджений до розстрілу. Поводиться бездоганно (ось де згадав стоїків і самураїв, мабуть). Йому 20 років!

Звільнений після придушення (не було засуджено до розстрілу повсталі, розстріляли б пригнічують). Поки він у в’язниці чекав своєї долі, звірячої розправою з повсталими командує інший военспец, більш амбітний, на 5 років його старше – розстріляний буде на рік раніше.

У 23 Георгій Лангемак – помічник начальника артилерії фортеці Кронштадт. Жити йому залишається всього 16 років. Годі збагнути, коли, коли він встигне стільки винайти і відкрити в науці.

З 1923-го по 1928-й – військово-технічна академія РСЧА, після неї залишений в Газодинамічної лабораторії, де і розробляв реактивні снаряди (жив в цей час на Кірочной, д. 5, кв. 12).

У 1932-му Лангемак практично завершив доведення реактивних снарядів РС-82 мм і РС-132 мм, які згодом стали основою реактивного міномета «Катюша». У 1933-му проведені офіційні полігонні випробування з землі, морських суден і літаків 9-ти видів ракетних снарядів. У 1937-му році Лангемака і Клеймёнова представляли до урядових нагород за розробку нових типів озброєння – а потім обох … розстріляли.

Обвинувальний висновок 31 грудня 1937 го, на підставі одного допиту і довідки зайняв місце Лангемака.

Можна припускати, як вибивали зізнання з Лангемака (тортури чи, обіцянки не чіпати дітей чи), але він його дав. Підписавши і своїх колег.

Слідчим Г. Е. Лангемака був 28-річний молодший лейтенант НКВС Шестаков Михайло Миколайович (потім він на допиті зламає щелепи іншому генію з українськими коріннями – С. П. Корольову), інший його слідчий вів справу І. Т. Клеймёнова, якого теж розстріляють.

Глушко і Корольов пройдуть табору і шарашки. А Лангемака розстріляють в день винесення вироку в підвалі московської комендатури на Страсному бульварі. Йому не було сорока …

А донощик присвоїть винахід “Катюші”, отримає за це ордена. Це тільки в “Двох капітанів” підступність губителя розкривається, як гірко зауважив зек Жжонов: “Справедливість торжествує в книгах – там воля автора … У житті – інше».

Згубник Лангемака, Клейменова, Глушко, Корольова – академік і орденоносець Костиков – помер своєю смертю, пам’ятник на Новодівочому. Про нього сторінки на сайтах «Герої країни» і РАН. (Яка країна, такі й герої, а РАН НЕ АН). Кому цікаво – висновок прокуратури: «Костиков очолив експертну комісію, яка дала висновок органам НКВС про шкідницької характер діяльності інженерів Глушко і Корольова», не кажучи про розстріляних Лангемака і Клейменова – про них «Безсмертний барак»).

Дружина Лангемака (через вінчання з якою він був виключений з партії) як дворянка і ЧСИР була заслана до Казахстану, але проживе до 1972-го, і через 17 років після реабілітації чоловіка буде похована, як виявилося, поруч з братською могилою, в якої лежить його прах.

Брат Лангемака, шкільний учитель, теж буде розстріляний. Дві дочки віддані в дитбудинок, звідки їх бабуся все-таки зуміла забрати до себе в Ленінград.

Статті та книги Лангемака були вилучені з обігу і знищені, а «успей Георгій Еріхович завершити свої розробки – ми б зараз освоювали систему Юпітера, а на Місяць літали б (як мріяв Корольов)« за профспілковими путівками »(з книги« Невідомий Лангемак: конструктор «Катюш». М., 2012).

До висновків Лангемака, співробітники його інституту прийшли через роки: “… нам не вдавалося познайомитися з працями Лангемака. Чисто випадково мені вдалося побачити його першу ґрунтовну наукову розвідку тільки через 60 років після її видання … »

Може, і є справедливість, коли людожерські режими не отримують зброї, здатного погубити світ?

в 1936 році Лангемак провів розрахунки … для виходу в четвертий вимір! Цю роботу він показав своєму доброму знайомому, літературному генію з українським корінням, Михайлу Булгакову. Під враженням від прочитаного Михайло Опанасович закінчує сцену балу в романі «Майстер і Маргарита» … Всі ці розрахунки і взагалі – всі свої основні результати в прикладному і теоретичному ракетобудуванні Лангемак, мабуть, вже передчуваючи згущує атмосферу тотального державного терору в СРСР, зашифровує і ховає.

Цей архів вченого досі не виявлено

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар