Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Гроші керують законом

0 98

Рівності перед законом в українському суспільстві немає, вважає переважна більшість українців, опитаних соціологами фонду «Демократичні ініціативи» та Центру ім. Разумкова.

Те, що закон однаковий для всіх і всі рівні перед законом, переконані лише три відсотки опитаних українців. Гроші керують законом, і він на боці тих, у кого вони є, вважає 82 відсотки респондентів. Окрім грошей, перевагу над законами ще має владний показник. На думку 82 відсотків українців, сила влади переважає силу закону. Такі дані наводить «Німецька хвиля». В рамках дослідження опитано понад дві тисячі осіб в усіх областях України.

«Це опитування повністю відображає сучасний стан українського суспільства, де нині панує соціально-правова несправедливість, де громада не готова до демократичних перетворень. Відтак, результати ані трохи не дивують, — прокоментував в інтерв’ю DW відомий правозахисник Едуард Багіров. — На жаль, в Україні сила грошей більша за силу закону, який працює вибірково і з подвійними стандартами. Гроші й влада стали словами синонімами. І це як гібрид, бо в українській владі немає жодного бідного високого посадовця», — підкреслив правозахисник.  Біда ще й у тому, додав він, що народ звикає до безкарності впливових правопорушників.

У свою чергу голова правління Фонду «Право і демократія» Андрій Бурий, говорячи про так звану «червону картку» для влади, переконаний, що: «зневіра в рівність перед законом — негативний для держави показник». На його думку, це вирок тим можновладцям, які повсякчас запевняють, що здійснюють реформи. «Про які реформи можемо говорити, коли українці дедалі частіше стають свідками того, як правоохоронна система відпускає впливових людей, в діяннях яких є ознаки злочину», — додає голова фонду.

Схоже, що суспільство повертається до ситуації і показників 2004 року, підсумував А. Бурий, коли все може змінити лише активна громадянська позиція.

Теги:

Закон, корупція, гроші, рівність перед законом

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар