Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

GRECO рекомендує Україні допрацювати антикорупційне законодавство

0 93

Група держав, об’єднаних в боротьбі з корупцією (GRECO), рекомендує Україні допрацювати антикорупційне законодавство і створити прозорішу систему фінансування політичних сил. Крім того, незадоволеність європейських експертів викликає невиконання Україною раніше узятих на себе зобов’язань, зокрема, про створення незалежного органу з боротьби з корупцією. У Мінюсті обіцяють ухвалити необхідні рішення у встановлені терміни, а в опозиції стверджують, що Верховна Рада не почне виконувати рекомендації GRECO.

Про результати третього раунду оцінювання GRECO, присвяченого криміналізації корупції і прозорості фінансування політичних партій, повідомила прес-служба Ради Європи. “Вжиті Україною в 2011 році заходи з приведення національного законодавства у відповідність стандартам Ради Європи були корисними, але потрібно зробити більше, щоб воно стало завершеним і прозорішим”, – говорилося в повідомленні.

Група держав, об’єднаних в боротьбі з корупцією, була створена при Раді Європи в 1999 році для розробки міжнародних нормативів по боротьбі з цим явищем. Членами GRECO є 46 держав Європи, а також США. Експерти GRECO оцінюють законодавства і зусилля влади з приборкання корупції і виступають з рекомендаціями в підсумковій доповіді. Державам дається термін, протягом якого всі побажання мають бути враховані.

В останньому звіті GRECO міститься 7 рекомендацій щодо боротьби з корупцією, про виконання яких Україна повинна відзвітувати до 30 квітня 2013 року. Так, парламенту запропоновано внести зміни до частини Кримінального кодексу, яка стосується хабарництва в приватному секторі. “Коло суб’єктів відповідальності має включати всі категорії осіб, що обіймають керівні посади в приватних підприємствах або працюють на них”, – говориться в звіті. Крім того, депутатам рекомендовано сформулювати положення про злочини активної і пасивної корупції в публічному і приватному секторі так, щоб вони включали випадки хабарництва, яке здійснюється за допомогою посередників, а також випадки, коли вигода призначається не для посадової особи особисто, а для третьої особи, фізичної або юридичної.

Теги:

GRECO, антикорупційне законодавство

Джерело:

РБК-Україна

Автор

Залиште коментар