Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Експертна думка: українські суди стали заручниками прокуратури

0 71

Українські суди стали заручниками прокуратури, а тому змушені приймати необхідні режиму рішення. Про це в своїй статті для The Guardian пише британський адвокат, який спеціалізується на захисті прав людини, Джефрі Робертсон.

«В Україні існує «сталінська система» за якої прокуратура (вищі посадові особи якої призначаються президентом) управляє судами. Судді в країні не мають незалежності. І це доводить статистика: неймовірна кількість  – 99,8% вироків у кримінальних справах є обвинувальними.

Після свого призначення прокурор Віктор Пшонка оголосив себе «в команді президента», а його заступник регулярно з’являється на телебаченні, щоб ганьбити Тимошенко.

Якщо судді винесуть рішення проти прокуратури в політичному процесі, вона потім переслідуватиме їх за порушення присяги. Вони не вступають повністю в повноваження, якщо не служитимуть лояльно п’ять років. Як зазначають європейські посадовці, які займаються правами людини, цей дамоклів меч змушує суддів робити все, що хоче звинувачення», – пише Робертсон.

«Сталінська система колись здійснювала «телефонне правосуддя» – дзвінки до судді від партійного боса. У сьогоднішній Україні – це «рупорне правосуддя»: президент і його прокурори публічно оголосили Тимошенко винною ще до суду, а суддя-лизоблюд виконав їх волю.

 Рада Європи прийняла резолюції, які засуджують ставлення до Тимошенко, але нічого не зробила, щоб покарати її прокурорів або припинити членство України. Коли Великобританія говоритиме в ООН, вона повинна дати чітко зрозуміти, що Юлія Тимошенко стала Аун Сан Су Чжі в Європі», – зазначає правозахисник.

 

Теги:

судова влада, права людини

Автор

Залиште коментар