Екосистема «Ветеран Pro»: що це?
Кабінет Міністрів України повідомляє про запуск цифрової екосистеми «Ветеран Pro». Про це йшлося на заході, який і присвячений запуску даного проекту. Дане рішення є черговим кроком у підтримці ветеранів.
На сьогодні статус ветерана мають 1,3 мільйона українців. Уряд вже працює над створенням розгалуженої мережі підтримки, щоб жоден ветеран не залишився без уваги та допомоги.
Денис Шмигаль розповідає, що презентується інноваційна платформа, яка надасть доступ ветеранам до низки наявних державних сервісів підтримки. Наприклад, програми для адаптації, розвитку і реалізації в цивільному житті. Серед них – єОселя, єВідновлення, ветеранські гранти, щоквартальна грошова допомога на ветеранський спорт, пошук фахівця із супроводу та багато інших можливостей.
Зупинятися на досягненому не планується. Екосистема буде оновлюватися, розвиватися, зростати. До неї включатимуть нові послуги та ініціативи, які потрібні нашим захисникам і захисницям. Ветерани зберегли Україну, тому місія суспільства та влади – пам’ятати, шанувати та підтримувати їх.
Премʼєр-міністр зазначає про чотири ключові структурні елементи цієї інфраструктури. Перший її елемент присвячений відновленню здоровʼя та реабілітації захисників і захисниць України. Стратегічна мета — відкрити в усіх регіонах сучасні Центри реабілітації для військовослужбовців та ветеранів.
Ще один напрям роботи Уряду – забезпечення житлом ветеранів та їхніх рідних. Як повідомляється, минулого року майже 4,6 тисячі ветеранських родин отримали грошову компенсацію на придбання житла. Нещодавно спрямовано до регіонів ще майже 4 мільярди гривень, що дозволить забезпечити новим помешканням ще 1600 сімей.
«Третій елемент підтримки ветеранів – це робота або можливості започаткувати й розвивати власну справу. Через Центри профтехосвіти, через отримання ваучерів на навчання, або через Центри ветеранського розвитку можна здобути нову професію», – зазначив Денис Шмигаль та додав, що зараз йде адаптація робочих місць під потреби захисників.
Попри це незмінно важливим напрямком підтримки залишається дебюрократизація та цифровізація усіх процедур для ветеранів.
До слова, продовжується розвиток ветеранських просторів у регіонах. Уряд виділив 446 мільйонів гривень субвенції в регіони на розвиток та розбудову ветеранських просторів. Про це йшлося на засіданні Кабінету Міністрів 7 липня.
Співфінансування з місцевими бюджетами іде в розмірі 60 на 40. Кошти будуть спрямовані Житомирщині, Закарпаттю, Івано-Франківщині, Київщині, а також Кременчуцькій, Луцькій та Криворізькій громадам.
За словами Премʼєр-міністра, у фокусі уваги залишається ветеранська політика та створення комфортних умов для повернення до цивільного життя.