Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Для Києво-Могилянської академії скоротили держзамовлення на юристів

0 63

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту позбавило держзамовлення низку магістерських програм Києво-Могилянської академії, зокрема, і школу журналістики. У виші не можуть знайти логічного пояснення такій ситуації і називають дії Міністерства «свідомою шкодою якісній освіті». Тим часом експерти висловлюють переконання, що надання держзамовлення нині стало інструментом розправи з «незгодними» ректорами і заохоченням для «своїх».

Національний університет Києво-Могилянська академія цього року позбавили державного замовлення з декількох напрямків підготовки магістрів. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт.

Окрім журналістки, державного замовлення не отримала і магістерська програма з соціальної роботи. Також на 50% у Києво-Могилянській академії скоротили держзамовлення для бакалаврів на спеціальності з права та економіки.

Нині у виші очікують на офіційні пояснення від Міносвіти. Тим часом в ефірі одного з телеканалів міністр Дмитро Табачник своє бачення політики щодо держзамовлень пояснив необхідністю підтримки математично-природничих спеціальностей.

Нині на ринку праці надлишок економістів та юристів, яких готує 163 українських виші, тоді як до 1992 року юристів готували всього у п’яти ВНЗ в Україні, зауважив він. «Страшно йти в руки до такого юриста, страшно. У нас дві з найбільш неякісною підготовкою, найбільш безробітні професії – це, на жаль, юристи і економісти», – сказав Дмитро Табачник.

«Безумовно, з державним замовлення треба було б розібратися. І безумовно, десь воно було дуже завищене, а десь дуже занижене, – каже експерт. – Але те, що робить міністерство, воно складається лише в одну систему. Це боротьба з тим, хто дозволяє собі якусь опозиційну думку, і заохочення тих, кого треба заохотити».

Після призначення міністром освіти Дмитра Табачника, очільник Києво-Могилянської академії Сергій Квіт був першим ректором, який публічно виступив проти цієї кандидатури.

Теги:

юридична освіта

Джерело:

Радіо Свобода

Автор

Залиште коментар