Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держвиконавці не є правоохоронцями

0 84

Конституційний Суд визначив, що злочинні діяння працівників органів Державної виконавчої служби не можуть бути кваліфіковані за нормами Кримінального кодексу, що передбачаються для співробітників правоохоронних органів, зокрема, за зловживання владою і службовим становищем.

Відповідне рішення, прийняте 18 квітня за поданням громадянина Віталія Кузьменко, оголосив голова КС Анатолій Головін.

“Конституційний Суд прийшов до висновку, що положення частини 3 статті 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим положенням працівником правоохоронного органу) не поширюються на державних виконавців і інших працівників державної виконавчої служби”, — пояснив Головін.

У рішенні наголошується, що дана норма не може застосовуватися до державних виконавців, оскільки в Кримінальному кодексі немає розшифровки поняття “працівник правоохоронного органу”, і таким чином неясно, чи відноситься до цієї категорії державний виконавець.

Суддя-доповідач у справі Андрій Стрижак відзначив, що до державних виконавців не може бути застосована кваліфікація “працівник правоохоронних органів” і за іншими статтями Кримінального кодексу, де передбачена відповідна кваліфікація.

Стрижак додав, що Верховна Рада повинна внести зміни до Кримінального кодексу і чітко прописати, хто відноситься до працівників правоохоронних органів.

Поняття “Злочин, здійснений працівником правоохоронного органу” є однією з кваліфікаційних ознак, яка передбачає жорсткіше покарання, ніж передбачає Кримінальний кодекс за той або інший злочин.

6 квітня 2011 року президент Віктор Янукович затвердив положення про Державну виконавчу службу. Згідно документу, ця служба забезпечує реалізацію держполітики у сфері організації примусового виконання рішення судів і інших органів.

Джерело:

КСУ

Автор

Залиште коментар