Держцентр зайнятостi вiдзначає порушення в роботi бiльшостi кадрових агентств
Начальник управлiння органiзацiї надання соцiальних послуг Держцентру зайнятостi Олена Сташенко розповiла, що чимало кадрових агентств встановлюють у вакансiях обмежувальнi вимоги до статi та вiку кандидатiв, що заборонено Конституцiєю України та мiжнародним законодавством.
“На всi нашi намiри спiвпрацювати вони залишалися на своїй лiнiї – що це має бути вiдбiр за вiком та статтю. Також ми мали нарiкання вiд безробiтних, що вони зверталися до таких агентств, платили грошi, працевлаштовувались, працювали два-три мiсяцi, але їм говорили, що вони не пройшли стажування i не мають права претендувати на зарплату. Тут такий клубок, який треба розплутувати”, – зазначила представник держслужби зайнятостi.
На її думку, ухвалений Верховною Радою закон про зайнятiсть населення дасть змогу вирiшити цю проблему, оскiльки в ньому закладено заборону на стягування рекрутерами плати за свої послуги з пересiчних громадян – винагороду за пiдбiр персоналу кадровому агентству платитиме виключно роботодавець.
О.Сташенко також повiдомила, що ситуацiя з безробiттям в Українi “досить стабiльна” i перекликається зi свiтовими тенденцiями. “Сьогоднi у всьому свiтi загостреною є проблема працевлаштування молодi, осiб вiком вiд 45 рокiв, i Україна не є виняток”, – наголосила вона.
За її словами, за перше пiврiччя 2012 року до Державного центру зайнятостi у пошуку роботи звернувся 1 млн 100 тис. громадян. У свою чергу роботодавцi зареєстрували 600 тис. вакансiй. Таким чином, у середньому на двох громадян пропонується одне робоче мiсце. Держслужба зайнятостi працевлаштувала 300 тис. людей, що мають статус безробiтного.
Теги: