Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Держфінпослуг розробила вимоги до структури активів страхових компаній

0 87

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг обнародувала проект положення “Про критерії і нормативну достатність капіталу, диверсифікації і якості активів страховиків”, повідомляє “Комерсант-Україна”. Цей документ прописує вимоги до структури активів страхових компаній. Раніше аналогічні норми містилися у розпорядженні Держфінпослуг №3104 від 17 грудня 2004 р.

Проте за позовом “Київського страхового суспільства” Київський апеляційний господарський суд скасував критерії диверсифікації, дозволивши страховим компаніям на свій розсуд розміщувати страхові резерви в різні інструменти – від депозитів до вкладень в нерухомість. Вищий адміністративний суд залишив це рішення в силі.

Тепер же в Держфінпослуг вважають, що підготували таке рішення, яке неможливо буде скасувати, а страховики зобов’язані будуть переглянути структуру своїх активів. “Ми сподіватимемося, що судова гілка влади детальніше розбереться при розгляді цього документа”, – говорить директор департаменту Держфінпослуг з нагляду над страховими компаніями Вадім Коломієц.

Комісія запропонувала, щоб лайфові компанії могли тримати на поточних рахунках до 20% своїх коштів, а ризикові страховики – до 30%. Як і раніше, на депозитах можна буде розміщувати до 70% (у одному банку – до 20%; раніше – до 10%), в акції і облігації – до 40%, зокрема в акції – до 30% (у акції одного емітента – до 10%), в облігації – до 30% (у облігації одного емітента – до 10%; раніше – до 5%). Граничні інвестиції в нерухомість будуть збільшені з 20% до 30% (зокрема в один об’єкт нерухомого майна – 10%).

При цьому Держфінпослуг віднесла до активів дебіторську заборгованість страхових компаній за нарахованими відсотками на банківські депозити. “Ми дозволили покривати 100% валютними вкладеннями довгострокові резерви по лайфу, по контрактах лайфових компаній, за якими страховики несуть зобов’язання в іноземній валюті”, – додав В.Коломієц.

Врахувала комісія і те, що страховики зобов’язані тримати депозити тільки в банках з рейтингом інвестиційного рівня за національною шкалою, а купувати тільки акції і облігації, які знаходяться в лістингу на найбільшій біржі ПФТС. Держфінпослуг визначила, що у разі пониження рейтингу банку, в якому розміщені активи страховика, до рівня нижче “інвестиційного”, протягом шести місяців депозити компанії в банку в активах враховуватимуться тільки на 75%. У разі невиконання вимоги (розірвання депозиту і відкриття нового) протягом півроку ці гроші взагалі не враховуватимуться в активах. Така ж норма стосується цінних паперів, в які розміщуються активи страховиків.

Нові нормативи страховики повинні виконати до 31 березня 2009 р.

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар