Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Чому українцям складно «пробитися» в ЄСПЛ?

0 97

Україна посідає п’яте місце по кількості заяв в ЄСПЛ, і всього по 3% справ суд ухвалює рішення по суті. Чому склалася така ситуація і як її вирішити – розповідали юристи ЮФ «Гвоздій і Оберкович».

Число охочих шукати правду і справедливість в Страсбурзі серед українців щорічно зростає, відзначив під час прес-конференції партнер ЮФ «Гвоздій і Оберкович», віце-президент ААУ Валентин Гвоздій. У 1997 році Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, згідно якої кожен громадянин України має право на звернення і розгляд його заяви незалежним складом суддів нового суду Ради Європи – Європейським судом з прав людини.

В той же час, шанси на те, що ЄСПЛ розглядатиме заяву, дуже малі. Всього по 3% справ суд ухвалює рішення по суті.

Чому ж так виходить? На думку юристів, основна проблема – в недотриманні заявниками формальностей при оформленні і подачі заяв, а також відсутність достатніх значущих приводів для перегляду рішення національного суду (ЄСПЛ – не апеляційна інстанція, і не може переглядати всі справи).

Але шанси заявника збільшуються, якщо документи йому допомагає готувати досвідчений юрист, – тоді заява розглядається в 33% випадків.

У зв’язку з цим, слідуючи останнім тенденціям правозахисту, ЮФ «Гвоздій і Оберкович» вирішили створити нову практику – представництва інтересів заявників в Європейському суді з прав людини. У її рамках юристи надаватимуть послуги «під ключ» – консультувати, готувати індивідуальні скарги в ЄСПЛ, переписуватися з судом, готувати коментарі заявників до рішень, і навіть контролювати виконання рішень в Україні.

На що ж скаржаться українці? Перш за все, на несправедливість судів, результати розгляду справ, – тобто, на порушення права на справедливий суд. Також популярні скарги на порушення права власності унаслідок невиконання рішень судів. Порушується в Україні і право на свободу і на особисту недоторканність – заявники пишуть про неправомірні арешти, взяття під варту і т.п.; а також про порушення права на захист, права на швидкий розгляд справи в національному суді.

Валентин Гвоздій звернув особливу увагу та той важливий і не дуже відомий факт, що в ЄСПЛ заявником може бути не тільки фізична, але і юридична особа.

Теги:

Європейський суд з прав людини, ЮФ «Гвоздій і Оберкович»

Автор

Залиште коментар