Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Без податкових преференцій

0 91

Міндоходів пропонує з 2014 року позбавити податкових пільг низку галузей, зокрема готельний бізнес і виробництво харчових продуктів. Про це пише “КоммерсантЪ-Украина” з посиланням на прес-службу Міндоходів.

Як повідомляється, вже з 1 січня 2014 року преференцій зі сплати податку на прибуток позбудуться виробники дитячого харчування, йдеться в оприлюдненому законопроекті, що містить поправки до Податкового кодексу. Зараз компанії мають спрямовувати отриманий дохід на збільшення обсягів виробництва та зменшення роздрібних цін.

“У прес-службі перегляд пільг пояснили тим, що їх надання “не створює сприятливих умов для стабілізації фінансового стану галузей, а призводить до зменшення надходжень до бюджету і виникнення схем ухилення від оподаткування”.

Під урізання пільг, наданих до 2016-2021 років, можуть підпасти кінематографісти, готелі, пріоритетні галузі економіки, підприємства з видобування та використання газу вугільних родовищ, йдеться в матеріалі.

Готельний бізнес також постраждає від скасування преференцій, хоч і не всі його оператори. З 8 тис. малих готелів та хостелів пільгами користується лише 1%.

Законопроект, втім, не передбачає перегляду пільг аграріям, про який раніше заявляв міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

“Важливі зміни торкнуться і оподаткування фінансових операцій. Запропоновано дати чітке визначення угод РЕПО з метою оподаткування. Якщо в першій частині операції не відбувається переходу права власності на цінні папери, то в разі неповернення контрагентом коштів у ході другої частини угоди відбудеться примусове відчуження паперів”, – пише видання.

Крім того, запропоновано удосконалити і механізм сплати акцизу торговцями цінними паперами. Порядок визначення біржового курсу Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку повинна буде погодити з Міндоходів. Також, якщо курс розрахований на одній біржі, він не зможе застосовуватися до операцій з цінними паперами того ж таки емітента на іншій біржі.

“Формування цін на біржах, як правило, може відрізнятися від суми фактичної операції за місцем проведення”, – пояснюють у прес-службі.

Зазначимо також, раніше Кабмін запропонував у 2013 році не стягувати з фізичних осіб податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, оскільки потрібен час на формування реєстру його платників. Про це йдеться в урядовому законопроекті “Про внесення змін до ст.265 Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості”.

Крім того, Міндоходів у рамках перегляду чинних податкових пільг для вітчизняних підприємств вивчає можливість зобов’язати сільськогосподарські підприємства виплачувати 7% податок на додану вартість.

Теги:

Податковий кодекс України, оподаткування

Автор

Залиште коментар