Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

0 144

31 травня 2021 року о 14:00 Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжить розгляд справи № 9901/40/21 за позовом ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”». У позовній заяві оскаржено Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”», відповідно до якого застосовано санкції до позивача.

4 червня об 11:00 КАС ВС продовжить розгляд справи № 9901/97/21, у якій позивач оскаржує Указ Президента України № 124/2021 у частині скасування Указу від 17 вересня 2013 року № 513 про призначення його (позивача) суддею Конституційного Суду України.

У судовому засіданні, призначеному на 10:00 1 червня, Велика Палата Верховного Суду розгляне заяву про перегляд судових рішень щодо засудженого на підставі рішення ЄСПЛ у справі «Скоморохов проти України». Суд у цьому рішенні встановив порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з катуванням заявника та відсутністю ефективного розслідування його скарг на таке поводження, а також порушення ст. 6 цієї Конвенції у зв’язку з використанням для його засудження доказів, отриманих унаслідок катування (справа № 1-03/2007, провадження № 13-105зво19).

Того ж дня об 11:00 Велика Палата ВС розгляне справу № 925/929/19, у якій Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновків Касаційного цивільного суду у складі ВС щодо застосування статей 31, 33–37 Земельного кодексу України.

Відповідно до цих висновків зміна виду використання земельної ділянки в межах цільового призначення (використання) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, встановленого законодавством та конкретизованого уповноваженим органом державної влади у рішенні про передачу її у власність або надання в користування та в документі, що посвідчує право на земельну ділянку, потребує обов’язкового дотримання механізму такої зміни, визначеного порядком. Така зміна цільового виду використання землі з порушенням порядку встановлення та зміни цільового призначення є підставою для визнання недійсними відповідних договорів оренди земельної ділянки та скасування наказів, якими затверджено проєкти землеустрою.

Крім того, на 12:00 1 червня Велика Палата ВС призначила до розгляду справу № 922/1830/19, у якій постало питання щодо необхідності відступу від власних висновків стосовно належності до цивільної юрисдикції спорів про надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства без проведення земельних торгів.

Також 1 червня Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне кримінальне провадження щодо розбійного нападу влітку 2017 року в м. Чернівцях. Як установили суди, четверо чоловіків проникли до будинку та, застосувавши до подружжя насильство, заволоділи їхніми грошовими коштами на суму майже 330 тис. грн (справа № 720/49/19, провадження № 51-3230км19).

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар