Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

АМКУ оголосив війну «благодійним» внескам у лікарнях

0 96

Антимонопольний комітет України розпочав боротьбу з «благодійними» внесками, які лікарі просять здати хворих та їх рідних до фонду поліклініки або лікарні, повідомляє «Сегодня».

Як повідомили в прес-службі АМКУ, фактично це завуальовані платні послуги, розмір яких установи охорони здоров’я встановлюють на свій розсуд. В той же час в АМКУ роз’яснили, що закон не забороняє добровільні спонсорські внески в будь-яких розмірах, але вимагати їх, наприклад, за УЗД, рентген, кардіограму або на ліки для операції лікарі не мають права.

У Мінохорони здоров’я запевнили, що вони вже надіслали роз’яснювального листа на місця, в якому від головлікарів вимагають дотримуватися закону при зборі внесків.

Дозволено вивішувати в лікарні оголошення про те, що кожен може за бажанням здати певну суму на потреби лікарні (натомість видадуть квитанцію із зазначенням прізвища і пожертвуваної суми).

Якщо ж лікар вимагає гроші, хворий може поскаржитися (краще письмово) головлікареві або в регіональне управління Мінохорони здоров’я.

Як стверджують юристи, 1-2 скарги ні до чого не приведуть, тому що навряд чи можна довести факт вимоги до пацієнта надати «благодійність». Але якщо таких скарг будуть десятки, плюс суми «на благодійність» виявляться однаковими, а це можна перевірити за прибутковими ордерами (УЗД зазвичай коштує 30-40 грн., рентген – 10-15), прокуратура може порушити кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем у даній лікарні.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар