Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

15 масових помилок, з якими пора нарешті покінчити раз і назавжди

0 126

Хибні уявлення заважають – істоти підступні. Вони винайшли чимало способів прокрадається в твій організм і захоплювати над ним владу непомітно для тебе. Не дозволяй їм подібних неподобств. Терміново розвінчуй їх і скидай з трону палаців твого розуму!

1. Радянську комедію «Джентльмени удачі» зняв Леонід Гайдай

Вченим майбутнього належить розгадати таємницю, чому в полоні цієї помилки виявилося так багато народу. Особисто автор знає трьох. Або навіть чотирьох. Може бути, їх свідомість плутає те, що в «Джентльменах …» теж чудова четвірка, подібно до того, як були Боягуз, Бовдур, Бувалий і Шурик в «Кавказькій полонянці»? Словом, справа темна.

Насправді режисер расчудесненской картини про Доцента з товаришами – Олександр Сірий. За освітою він був інженер. Ось як відгукувався про нього Георгій Данелія: «Дуже ерудована людина, яка добре писав, у нього були літературні здібності. З тонким гумором, рівний, замкнутий, ніколи не підвищував голос, завжди говорив тихо ». Сірий зняв всього п’ять фільмів, все в більшій чи меншій мірі відомі, особливо «Ти – мені, я – тобі» і «Постріл в тумані».

2. Аляску продала Америці Катерина II

Дивно навіть, звідки і як це помилка вийшло в люди! Рядок з пісні «Любе», звісно, ​​була неправа. Катерина II померла в 1796 році, а рада, на якому представники вищого російського керівництва схвалили продаж Аляски, відбувся 16 грудня 1866 року. Керував країною тоді теж правитель під другим номером – Олександр II. Він, до речі, був на цьому спеціальному засіданні і схвалив угоду.

Ще кілька дат по темі для закріплення пройденого матеріалу: підписання договору купівлі-продажу відбулося 30 березня 1867 го у Вашингтоні, російський імператор поставив підпис 3 травня (за старим стилем). Остаточно і безповоротно територія перейшла до США 18 жовтня того ж року.

3. Лимон – рекордсмен за вмістом вітаміну C

Розкажи всім знайомим натуропат: в 100 г лимона – всього 40 мг вітаміну C. Сльози в порівнянні, наприклад, з петрушкою – 150 мг, ківі – 180 мг, чорною смородиною – 200 мг і болгарським перцем – 250 мг. А цар у них – шипшина: 650 мг речовини «це» в 100 г продукту.

МИРУ – МІФ!

4. Англія – ​​сама дощова країна

 

Ні в якому разі! Це лише видимість. Причина такої репутації в тому, що дощі там валяться з неба рівномірно протягом року дрібними, проте частими (в середньому – через день) партіями. Тоді як в тій же, наприклад, Італії дощить бурхливо і влучно, але рідко.

5. Не можна будити сновид

А то з ним станеться страшне! Дурниця. Самий жах, який може статись, – лунатик зніяковіє і засоромився, що його застукали за таким незграбним заняттям. Істинний кошмар може трапитися з лунатиком в процесі бродіння по сходах і дахах, як справжнім, так і уявним. Адже те, що опівнічники спритні, як кішки, і при падінні з висоти приземляються на всі лапи, – міф. Історія знає безліч випадків травм і навіть загибелі сомнамбул.

6. Волосся і нігті продовжують рости після смерті

Це поширена думка – не більше ніж візуальна ілюзія. Штука в тому, що після відходу землянина в кращий світ рідина приймається з великою швидкістю залишати його тіло. В результаті шкіра всихає і стискається. Подушечки пальців – не виняток, тому нігтьові пластини здаються більше.

7. Червоний колір дратує бика

Обходиш місця проведення кориди, коли на тебе кохана червона сорочка або у тебе червоні очі після ночі інтернет-читань? Даремно! Те, що яскравий плащ матадора (називається капоті) або червоне полотнище, яким той підбиває бика (мулета), дратують рогатої звіра через колір, – невірно. Це гордовите тварина (бик, що не матадор) – володар діхроматіческое зору, йому що червоний, що зелений – все фіолетово.

Ярить його НЕ відтінок, а ганчірка, якою якийсь неприємний людина розмахує у нього перед носом. Замість того щоб дати цукерку і погладити. До речі, біла накидка може розбудити в бику ще більшого звіра: цей колір він бачить краще.

8. У верблюда в горбах вода

Прости, що порушили щасливий міф з твого дитинства. Нянька напевно плела тобі при каганці, що в горбах у верблюда – запаси води для безбідного поневіряння по пустелі. Насправді в цих природних сховищах жир і сало, сало і жир. З їх допомогою голінасті кораблі пісків виживають, коли є майже або зовсім-зовсім нічого.

9. Наполеон був маленького зросту

Численні джерела вважають, що в розквіті років Наполеон був ростом 169-171 см. Так, не Сабоніс, але цілком собі середній розмір тодішнього француза, може, навіть трохи вище. Причин сформованого непорозуміння висувається кілька. По-перше, прізвисько «Маленький капрал», яке Наполеон отримав під час Італійського походу, йому було 26 років.

По-друге, вважають окремі історики, карти могла змішати плутанина в тодішніх заходи довжини. Відомий зростання Наполеона – 5 футів 2 дюйми. Фут і дюйм французькі були трохи більше англійських, тому йому і могли нарахувати всього 157 сантиметрів.

По-третє, лепту внесли британські карикатури, де він зображувався коротуном.

По-четверте, внесок в упередження, що у громадянина Бонапарта малий зріст, малий зріст, могло внести те, що він носив скромний капелюх, не вдягав каблуків і взагалі нічого не робив для того, щоб здаватися вище і значніше. Тоді як його оточення красувалося в високих капелюхах з плюмажами.

10. Кавун – це ягода

Про те, що кавун – НЕ фрукт, чи не овоч, чи не коренеплід і не ссавець, не сказав тільки самий ледачий і глухонімий праска. А чи не забув він додати, що кавун ще й не ягода, а помилкова ягода? Ми одного разу докладно розповіли тобі про це дивовижне створіння.

ПРАВДА ПРО Арбузов

11. Блискавка ніколи не вдаряє двічі в одне місце

Блискавки взагалі-то багатолюбам. Як облюбують собі якісь речі в навколишньої місцевості – за вуха не відтягнеш! Особливо люблять високі металеві предмети. Наприклад, в шпиль Останкінської вежі щорічно шурхіт 40-50 блискавок.

12. Роса випадає

Приблизно до XVIII століття панувала міцна впевненість, що роса, подібно дощу, випадає. Тому так і повелося говорити – «випала роса». Насправді для народження роси треба, щоб тепле вологе повітря вступив в контакт з холодною поверхнею. Земля занадто довго зберігає тепло сонця, тому росу не родить. А ось на прохолодною траві-моріжку крапельки плодяться охоче. Але таким чином на травинці з’являється лише мала частина роси. Левова частка вологи виходить в світ через листування пори.

13. Чапаєв потонув

Рідні довго відмовлялися вірити в загибель Чапаєва, адже тіло так і не знайшли. В обох арміях, і в Червоній, і в Білій, оголосили нагороду за доблесного начдива, живого чи мертвого, – більше 10 тисяч золотом. Однак марно. Після Громадянської війни Василь Іванович вважався зниклим без вісті. За словами єдиної дочки Клавдії Василівни, вважається таким до сих пір.

Існує кілька суперечливих версій, як наклав головою Чапай. Його дочка вважає найбільш вірогідною таку.

Під час бою Василь Іванович був поранений в живіт, голову і руку. Два червоноармійця-угорця, що служили у нього, змайстрували пліт, поклали на нього командира і переправили через річку Урал. Добравшись до іншого берега, що супроводжували комдива виявили, що він помер від втрати крові. Розгубилися: і залишити на березі не можна – біляки глумитимуться, і з собою не забереш – хіба мало, що чекає попереду, раптом спіймають вороги.

Тоді вони закопали тіло в прибережному піску і прикрили очеретом. Однак русло за наступні роки змінилося, і знайти могилу зробилося неможливо.

КУТОЧОК Руйнівники міфів

14. Арахіс росте на дереві

Ті, хто пам’ятає прізвисько арахісу, – земляний горіх – два кроки з ладу! Молодці! Вільні! Втім, відставити. Є ще важлива агентурна інформація про арахіс. Насправді він не горіх, а плід трави сімейства бобових. Життя складне, скажи?

15. І викриття про MAXIM!

Хайрем Стівенс Мáксім і його дітище. 1884 рік

Легендарний станковий кулемет повелося називати «кулемет Максим» або «кулемет Максима». З наголосом на «і». А правильно – «кулемет Мáксіма», з наголосом на першій «а». Або навіть «кулемет Мексіма». Бо його розробник – Хайрем Стівенс Мáксім, прізвище ще вимовляють як Мекс.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар