Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

130 рокі з дня народження Михайла Булгакова

0 157

Друзі! 15 травня 1891 народився Михайло Булгаков – видатний письменник, драматург, театральний режисер і актор, якій мав українські коріння.
На честь 130-річного ювілею ми зібрали цікаві факти про нього.
Надаємо кілька подробиць з життя генія.
– Він працював лікарем в повітовому місті – встиг побути хірургом, венерологом і прийняти пологи.
А спогади про цей час лягли в основу «Записок юного лікаря». – – Булгаков був тричі одружений, а остання дружина стала прототипом Маргарити.
– Колекціонував квитки з кожної відвіданої вистави.
– Деякий час М. Булгаков страждав від морфінової залежності. Вперше Михайло зробив укол, щоб вгамувати хворобливу алергічну реакцію на ліки проти дифтерії.
– Щодо кухонних уподобань, то відомо, що він любив індичку, фаршировану шпиком – улюблене блюдо з дитинства.
– Хотів піти на фронт під час Першої світової, але не був комісований за станом здоров’я.
– Волів елегантний стиль і носив монокль, чим викликав лють пролетаріату.
– Не відразу визначився з назвою роману «Майстер і Маргарита», було кілька варіантів: «Чорний маг», «Копито інженера», «Жонглер з копитом», «Син В.», «Гастроль», «Великий канцлер», «Сатана» , «Ось і я» і «Князь тьми».
– Незважаючи на неприязнь Булгакова до Сталіна, генералісимус дуже любив постановки автора і допоміг з влаштуванням його в театр.
– М. Булгаков ворогував з Мейєрхольдом і Маяковським через різні погляди на політику і творчість.

 

 

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар