Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прокуратура заборонила Черновецькому робити медицину платною

0 61

Прокуратура Києва заборонила столичному мерові Леоніду Черновецькому вводити плату за медичні послуги. Розпорядження КМДА «Про встановлення тарифів на платні послуги в столичних медичних установах» розцінили як незаконне, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Як пише видання, прокуратура Києва 21 січня закінчила перевірку дотримання вимог ст. 49 Конституції і закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я» при розробці проекту розпорядження КМДА від 23 грудня «Про встановлення тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними медичними установами».

Співробітники прокуратури з’ясували, що в перелік платних послуг, розроблений КМДА, включені види медичної і профілактичної допомоги, які відповідно до ч. 3 ст. 49 Конституції і ст. 7 закону «Основи законодавства про охорону здоров’я» в таких установах повинні надаватися безкоштовно. Крім того, в прокуратурі Києва вважають, що платними стали послуги, ненадання яких «може завдати шкоди здоров’ю пацієнтів».

За результатами перевірки київська прокуратура внесла мерові Києва Леоніду Черновецькому розпорядження з вимогою усунути виявлені порушення і привести проект розпорядження КМДА у відповідність з діючими правовими нормами.

Столичні лікувально-профілактичні установи і раніше надавали платні медичні послуги, проте у вказаному проекті розпорядження КМДА їх перелік значно розширений. Міські чиновники пояснюють це збільшенням тарифів на комунальні послуги, підвищенням цін на лікарські засоби та інфляцією.

Крім проекту розпорядження від 23 грудня, в кінці минулого року КМДА розробила ще три подібні документи з тією ж назвою. Різниця між ними полягає в тому, що в кожному з них містяться списки різних установ, в яких планується розширити перелік платних медичних послуг.

Заступник начальника управління з захисту конституційних прав і свобод громадян прокуратури Києва В’ячеслав Варниш пояснив, що розпорядження стосується всіх чотирьох проектів регуляторних актів КМДА: «Проект розпорядження повинен був подаватися на громадське обговорення в готовому вигляді, а мерія з ним сама ще не визначилася. Всі ці документи не відповідають Конституції».

На думку першого заступника голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я В’ячеслава Передерія (БЮТ – ред.), «прокуратура повинна була не вносити розпорядження, а порушити кримінальну справу за фактом здирства». «Медичні установи, що існують на кошти оподаткування, повинні надавати послуги безкоштовно. Правоохоронним органам не вистачає, як зараз прийнято говорити, політичної волі, щоб припинити цей грабіж», – сказав Передерій.

Тим часом начальник головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбінський переконаний, що проекти розпоряджень не суперечать чинному законодавству. «Існують тарифи на медичні послуги, і згідно з ухвалою Кабінету міністрів №1548 від 25 грудня 1996 року їх встановлює міська держадміністрація», – заявив Яструбінський. При цьому він не уточнив, чи збирається КМДА виконувати розпорядження прокуратури.

Нагадаємо, КМДА збиралася ввести плату за медичні послуги, що надаються городянам комунальними медустановами.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар