Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зустріч президента з Послами Групи Семи і представниками міжнародних фінансових організацій

0 69

Президент України Віктор Ющенко гарантує позитивне завершення переговорів щодо продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це Глава держави сказав сьогодні на зустрічі з Послами Групи Семи і представниками міжнародних фінансових організацій.

Участь у зустрічі взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки (головуючої в ЄС) в Україні Ярослав Башта, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Вільям Тейлор, Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єтро Джованні Доннічі, Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Лі Тернер, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор, Тимчасовий повірений у справах Канади в України Пітер Бейтс, Тимчасовий повірений у справах Японії в Україні Хірокі Мацуо, Представник Європейської Комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра, Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові, Регіону Європи та Середньої Азії Мартін Райзер, Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Алієр.

Головними темами зустрічі стали внутрішньоекономічна ситуація в Україні, співпраця України з МВФ та Світовим банком, економічні параметри Державного бюджету України на 2009 рік, а також заходи, що здійснюються для оптимізації його показників.

«Найближчий час ми повинні присвятити тому, як відновити діалог з МВФ», – переконаний Віктор Ющенко.

Президент нагадав, що Місія МВФ працювала нещодавно в Україні, але «ці переговори не можна назвати такими, що закінчилися успішно».

При цьому В.Ющенко висловив упевненість, що Україна має всі передумови для поновлення діалогу з МВФ. «Українська сторона послідовно дотримується рекомендацій МВФ у частині регулювання банківського сектору, валютно-курсової політики, зроблено діагностику найбільш вразливих банків, знайдено нового власника «Промінвестбанку», – сказав він.

Глава держави додав, що сьогодні МВФ допускає «велику еластичність в поглядах», в тому числі і щодо показників дефіциту Держбюджету України на 2009 рік. «Це дає надію, що переговори завершаться успішно», – сказав В.Ющенко. Водночас він підкреслив, що для відновлення співпраці з МВФ необхідно внести зміни до Державного бюджету на 2009 та ухвалити другу частину антикризового пакета.

Віктор Ющенко впевнений, що йому вдасться переконати Прем’єр-міністра у необхідності термінового перегляду Державного бюджету. «Зміни до бюджету – це невідворотна річ. Думаю, у мене вистачить аргументів переконати уряд переглянути бюджет, внести до нього зміни і прийняти другу частину пакету антикризових заходів як невід’ємну умову відновлення діалогу з МВФ», – наголосив В.Ющенко. «Поки що позиція Прем’єр-міністра була не переглядати бюджет 2009 року, зокрема у першому півріччі. Я думаю, що це неадекватна позиція, це тупикова позиція, яку треба переглянути», – сказав він.

Президент підкреслив, що від того, чи відновить Україна співпрацю з МВФ, залежить чи зможе вона подолати кризу. «Відповідь на те, як Україна впорається з кризою, перебуває у площині відносин з МВФ», – сказав В.Ющенко. За його словами, втілення програми МВФ дасть змогу Україні розпочати співпрацю з іншими міжнародними фінансовими інституціями. «Якраз компонент цих відносин дає можливість почати співпрацю зі Світовим банком і на двосторонньому рівні з країнами ЄС, США та іншими», – зауважив Глава держави.

У свою чергу, на зустрічі Посол США в Україні Вільям Тейлор підкреслив, що на думку Послів Групи Семи, Президент України, Прем’єр-міністр, Верховна Рада, НБУ мають працювати разом, щоб втілювати в життя ефективну політику, яка дасть змогу співпрацювати з МВФ, «щоб пройти через кризу і вивести з неї країну».

Він зауважив, що Посли Групи Семи попросили про цю зустріч, щоб висловити своє бачення щодо важливості відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Автор

Залиште коментар