Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада знову провалила програму приватизації

0 58

Верховна Рада не прийняла державну програму приватизації на 2009-2013 роки.

За ухвалення в цілому запропонованого Кабміном законопроекту №2330 проголосували 212 депутатів при мінімально необхідних 226.

Після цього голосування голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував депутатам повернутися до розгляду законопроекту в третьому читанні, але за ухвалення такої пропозиції проголосували 216 депутатів при необхідних 226, після чого спікер оголосив проект програми відхиленим.

Проект програми визначав цілями проведення приватизації підвищення соціально-економічної ефективності виробництва, оптимізацію частки держсектора в економіці, забезпечення використання одержаних від приватизації коштів для задоволення потреб суспільства і структурної перебудови економіки України.

Також законопроект визначав порядок проведення приватизаційних конкурсів і торгів на фондових біржах, а також порядок залучення ФДМ за узгодженням з Кабміном радників для продажу стратегічних підприємств і оплату послуг цих радників.

Проектом документу також передбачалося, що умови конкурсу з продажу інвестиційно привабливих підприємств (здобич вуглеводнів, нафтопереробка, хімпром, металургія, енергетичне машинобудування і суднобудування, виробництво і розподіл електроенергії, авіатранспортні підприємства, ювелірні і поліграфічні компанії, а також підприємства, що працюють в галузі зв’язку) затверджуються Кабміном.

Програма встановлювала б, що закріплюватися в держвласності можуть тільки пакети акцій розміром в 25% або 50% від статутного фонду і лише стратегічних підприємств.

Нагадаємо, в червні 2008 року парламент прийняв проект програми приватизації за основу, а в лютому – в другому читанні, проте не зміг затвердити його в цілому.

Попередня редакція програми приватизації прийнята в 2000 році.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар