Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кабмін відстрочить маркування ГМО на півроку

0 61

Під тиском виробників Кабінет Міністрів погодився перенести введення обов’язкового маркування продуктів харчування, які містять трансгени, ще на півроку, пише «Дело».

Як пише видання, це питання було підняте 17 червня на зустрічі представників підприємств харчпрому і прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Як повідомляють джерела видання, Тимошенко погодилася піти на поступки виробникам. Найближчим часом до постанови Кабміну будуть внесені відповідні правки, і дата введення маркування буде перенесена з 1 липня 2009 року на 1 січня 2010 року.

Причина необхідності перенесення введення обов’язкового маркування – виробники не встигають виконати в строк усі вимоги Кабміну, адже постанова була прийнята 13 травня.

«Тільки для того, щоб замовити і забезпечити себе новими упаковками, треба як мінімум місяць. Я вже не говорю про перевірку партії в лабораторії», – сказала гендиректор виробника напівфабрикатів «Дригало» Людмила Дригало.

Крім того, пише видання, виробники фізично не можуть провести перевірку своєї продукції – в Україні діє всього чотири молекулярно-генетичні лабораторії. За словами Дригало, перевірку продукції в лабораторії треба робити мінімум двічі на місяць. «Спочатку перевіряємо серію сировини на місткість ГМО, а потім вже готову продукцію», – пояснює підприємець.

Начальник молекулярно-генетичної лабораторії Укрметртестстандарту Руслан Голубець відзначає, що процедура перевірки продукції на вміст ГМО займає мінімум три дні. «Все залежить від устаткування і його кількості. Наприклад, три дні тому до нас надійшли замовлення на перевірку 20 зразків. Сьогодні нам треба не лише закінчити перевірку, але й написати звіти. Ми не встигаємо», – відзначив Голубець.

Проведення аналізу на вміст ГМО у продукції в лабораторіях Укрметртестстандарту коштує в межах 350-800 гривень за один зразок. «У нас вартість перевірки однієї партії складає мінімум 700 гривень. А компанія випускає 169 найменувань продукції. Уявіть, у скільки це обійдеться», – пояснила Дригало. Проте велика частина витрат на перевірку товару ляже на покупців. «Продукція подорожчає мінімум на 5%. І це тільки початок», – розповіли в одній із компаній.

Згідно постанови уряду, будь-яка наявність ГМО та їх кількість у продукті обов’язково мали бути позначені на етикетках продовольчого товару вітчизняного виробництва словами «Містить ГМО».

ГМО – це живі організми (тварини, рослини, бактерії і віруси), генотипи яких були штучно змінені для надання їм певних властивостей.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар