Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ющенко ветував закон про референдум

0 61

Президент Віктор Ющенко ветував прийнятий Верховною Радою 5 червня закон «Про всеукраїнський референдум» і повернув його парламенту на повторний розгляд зі своїми відповідними пропозиціями.

Про це повідомила заступник глави секретаріату Президента Марина Ставнійчук, повідомили «proUA» у прес-службі глави держави.

За її словами, Президент «ніколи не підпише цей закон, який «повністю ігнорує волю народу при проведенні всеукраїнського референдуму як обов’язкового і остаточного рішення».

«Закон потребує значного змістовного доопрацювання з метою відтворення у ньому базових європейських демократичних стандартів щодо проведення референдумів. Йдеться, зокрема, про встановлення чітких вимог до питання, яке виноситься на референдум. Крім того, закон вимагає і суттєвого техніко-юридичного опрацювання», – сказала вона.

Ставнійчук зокрема повідомила, що відповідно до прийнятого закону предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь-які питання, за винятком тих, з яких референдум не допускається згідно з Конституцією України; всеукраїнський референдум за народною ініціативою – це спосіб прийняття громадянами рішення з будь-якого питання, за винятком тих, що передбачені статтею 74 Конституції України (щодо законопроектів з питань податків, бюджету, амністії).

«Отже, закон фактично допускає проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питань правозастосовчого, виконавчого характеру, які належать, зокрема, до повноважень судів, органів прокуратури, слідства, органів виконавчої влади тощо, а також щодо висловлення недовіри будь-якому органу державної влади», – пояснила Ставнійчук.

Вона наголосила, що такий підхід не відповідає конституційним засадам поділу державної влади в Україні на законодавчу, виконавчу та судову, а також не враховує рішення Конституційного Суду, яке тлумачить, що чинна Конституція не передбачає інституту висловлення недовіри на всеукраїнському референдумі, в тому числі проголошеному за народною ініціативою, Верховній Раді чи будь-яким іншим конституційним органам державної влади як можливої підстави дострокового припинення їх повноважень.

Також, зазначила вона, законом всупереч Конституції Раду наділено повноваженнями призначати всеукраїнський референдум про схвалення нової редакції Конституції.

При цьому вона відзначила, що згідно з Основним Законом, Рада уповноважена призначати всеукраїнський референдум лише з питань, визначених статтею 73 Конституції, тобто з питань щодо зміни території України.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар