Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд відмінив рейдерську ухвалу, спрямовану проти акціонерів українського БТА-банку

0 105

Апеляційний суд Донецької області 10 липня 2009 року відмінив ухвалу Ворошилівського районного суду м. Донецька від 10 квітня про заборону проведення загальних зборів акціонерів банку. Про це повідомила юрист українських акціонерів БТА-банку Катерина Бендус, передає Цензор.нет.

За її словами, в квітні 2009 р. казахський банк БТА звернувся до Ворошилівського районного суду м. Донецька з позовом проти Ковальчука Руслана Борисовича і добився винесення вельми сумнівної ухвали про заборону проведення загальних зборів акціонерів українського банку.

10 липня 2009 р. рейдерська «Ворошилівська ухвала» була скасована. Копія судового рішення є у Цензор.нет.

На думку Богдана Сухомлина, керівника громадського руху «Ліга протидії рейдерським захопленням», рейдерський характер рішення Ворошилівського районного суду не викликає сумнівів, оскільки в наявності всі ознаки: позов проти фізичної особи, що не має відношення до справи, районний суд Донецької області і ухвала про заборону зборів акціонерів. «Інша справа, що зараз явно рейдерські ухвали – це вже дуже велика рідкість. Відверто викликає здивування те, що казахський банк віддав перевагу саме такому шляху, а не використовував менш грубі методи» – відзначив пан Сухомлин.

Нагадаємо, конфлікт між казахським БТА-банком і однойменною українською структурою виник після того, як казахська сторона пред’явила свої претензії на 39% акцій, що належать українським акціонерам. В даний час БТА-банк (Казахстан) націоналізований державою і зазнає значні фінансові проблеми. Як вважає директор консалтингового агентства Austin Анатолій Гришковецб, спроби з боку БТА-банку (Казахстан) будь-якими способами збільшити свою частку в акціонерному капіталі інших фінансових установ, у тому числі і в Україні, направлені на збільшення привабливості в очах потенційних покупців і нагадують дії потопаючого, що хапається за соломинку

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар