Держфінпослуг розробила проект змін до ліцензійних умов діяльності
Держфінпослуг розробила проект змін до ліцензійних умов діяльності щодо залучення коштів засновників управління майном для фінансування об’єктів будівництва і/або здійснення операцій з нерухомістю.
Управитель ФФБ зобов’язаний підтримувати оперативний резерв в обсязі не менше 5% коштів, залучених від засновників. Він поповнюється за рахунок коштів, що надійшли на вимогу управителя від забудовника. При неможливості повернення коштів забудовником управитель може проводити розрахунки із засновниками за рахунок власних коштів і резервного фонду, при цьому перерахування коштів оперативного резерву забудовникові зменшується на суму таких розрахунків. Щорічні відрахування до резервного фонду передбачаються засновницькими документами, але не менше 5% чистого прибутку.
Вносяться зміни до класифікації активів та майна в управлінні. З групи високоліквідних активів (коефіцієнт зважування 0%) вилучаються кошти на депозитних рахунках і банківські метали, до 2-ї групи (20%) вносяться права вимоги до юросіб під гарантії банків (нині — активи, що є правами вимоги до фінустанов з терміном погашення 1 рік і менше). З 3-ї групи (30%) вилучається залишкова вартість необоротних активів. Запроваджується 6-а група з коефіцієнтом 150%, до якої входить прострочена дебіторська заборгованість.
Передбачається, що створені раніше фінустанови повинні будуть привести статутні капітали, коефіцієнти платоспроможності і ліквідності у відповідність до вимог цього документа до 12.03.2010 р.