Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Заборону на погану рекламу про Тимошенко оскаржено в суді

0 56
 БілбордНародний депутат від Партії регіонів Олена Лукаш оскаржила у суді ухвалу Печерського суду Києва, який заборонив рекламу з безпідставною критикою на адресу прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Відповідну скаргу представниця ПР подала до Апеляційного суду Києва. Лукаш просить скасувати ухвалу Печерського райсуду столиці від 22 вересня цього року.

Як відомо, Печерський райсуд 22 вересня заборонив розповсюдження будь-якої “недобросовісної” реклами, що стосується діяльності Тимошенко. Суд ухвалив відповідне рішення за позовом партії “ВО “Батьківщина” до громадянина Петра Підлубного, від імені якого на центральні телеканали був розісланий критичний відеоролик пр главу уряду “Краще б вона відпочивала, ніж працює”.

У позові “Батьківщини” йшлося про заборону відповідачеві й будь-яким іншим фізичним і юридичним особам, незалежно від форми власності, розміщувати на біг-бордах, інших зовнішніх рекламних носіях, радіо і телебаченні, Інтернеті, в електронних ЗМІ будь-яку “недобросовісну” рекламу, що стосується діяльності Тимошенко.

Лукаш у своїй скарзі назвала позов партії “Батьківщина” технологією, яка була задіяна для унеможливлення критики громадянами, політичними партіями, громадськими організаціями – а фактично всіма суб’єктами громадянського суспільства – дій Кабінету міністрів та прем’єра, яка була реалізована шляхом винесення ухвали Печерським районним судом Києва.

На думку Лукаш, метою прийняття Печерським районним судом Києва відповідної ухвали була “спроба створення умов для тиску, у тому числі судового на тих, хто висловлює критичні зауваження щодо діяльності Кабінету міністрів України та прем’єр-міністра України Тимошенко”.

Водночас, депутат зауважила, що згідно зі статтею 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне висловлення своїх поглядів і переконань.

Лукаш також підкреслила, що призначення або обрання громадян на політичні посади передбачає автоматичну згоду з високим рівнем критики. “Політик повинен бути готовий до того, щоб сприйняти навіть найжорсткішу критику своїх суспільних діянь і висловів. Така критика не може розглядатися як порушення його прав”, – наголосила представниця ПР.

“Право на критику політичних діячів, посадовців і дій уряду в цілому – одне з найважливіших прав, що захищаються статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і це право абсолютно необхідне для нормального функціонування демократичної системи”, – додала вона.

Печерський райсуд столиці, нагадаємо, заборонив розповсюдження будь-якої “недобросовісної” реклами про Тимошенко 22 вересня.

Представники Партії регіонів відразу звинуватили прем’єра у цензурі та замаху на свободу слова.

Після цього ПР відправила до посольств іноземних держав, представництва Єврокомісії та офісу Ради Європи лист із попередженням, що до України повертається тоталітарний режим.

Втім, сама Тимошенко спростувала всі звинувачення у намірі запровадити цензуру.

Автор

Залиште коментар