Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністерство юстиції підготувало закон про діяльність лобістів, – “Комерсант-Україна”.

0 92

У Міністерстві юстиції підготували законопроект “Про вплив громадськості на ухвалення нормативно-правових актів”, виконуючи вирішення Ради національної безпеки і оборони про протидію корупції від 31 жовтня 2008 р., повідомляє “Комерсант-Україна”.

У пояснювальній записці глава Мінюсту Микола Оніщук стверджує, що документ створює “новий правовий механізм впливу громадян на ухвалення органами державної влади необхідних рішень, встановлює порядок діяльності лобістів”. Реєстрацію суб’єктів лобістської діяльності, за яку стягуватиметься ще не визначений урядом збір, пропонується доручити Мінюсту.

У ст. 1 законопроекту лобістська діяльність визначається як “оплачувана діяльність, яка включає сукупність будь-яких лобістських контактів або спроб контактів суб’єкта лобістської діяльності, інші заходи, а також координацію лобістської діяльності з іншими суб’єктами”.

Слід зазначити, що документ, що включає 31 статтю, містить обмовку, що дозволяє обійти його дію. Зокрема, він передбачає виключення для політичних партій, громадських і релігійних організацій, кооперативів і творчих союзів. Їх діяльність з “захисту своїх законних інтересів в органах державної влади і місцевого самоврядування на безкоштовній основі”, згідно ст. 2 законопроекти, не вважається за лобіювання.

Правам лобістів і методам їх роботи в законопроекті відводяться дві статті. Так, лобістам пропонується надати право звертатися в органи державної влади і місцевого самоврядування, по попередній домовленості зустрічатися з посадовими особами, поширювати серед них результати соціологічних досліджень і брошури, бути присутнім на засіданнях профільних комітетів і відомств. Серед методів лобіювання, які можуть бути дозволені, можна виділити “підготовку і розповсюдження пропозицій про необхідність ухвалення нормативно-правових актів”, а також “організацію і проведення публічних заходів за участю посадових осіб”.

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар