Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила закон про спрощення порядку набуття прав на землю.

0 55

Верховна Рада України ухвалила закон №4430 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо спрощення порядку набуття прав на землю). За відповідне рішення проголосував 351 депутат з 443 зареєстрованих в залі.

Законом спрощується порядок набуття фізичними і юридичними особами права власності та користування на земельні ділянки із земель державної й комунальної власності, а також розширюються права землевласників та землекористувачів щодо користування ними.

Зокрема, передбачено, що “напрями використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначатимуться їх власником або користувачем самостійно в межах вимог, які встановлені законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації землеустрою”.

Згідно із документом, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар