Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРЮ пропонують прийняти подання про звільнення Онопенка

0 93

Вищій раді юстиції пропонується прийняти подання про звільнення з посади судді Верховного Суду України і, відповідно, з посади голови Верховного Суду України Василя Онопенка. Про це йдеться в пропозиції члена Вищої ради юстиції, заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна, передає УНІАН.

Онопенка пропонується звільнити за порушення ним присяги судді, яке, відповідно до частини сьомої статті 20 Закону України “Про судовий устрій України”, тягне припинення повноважень на адміністративній посаді.

У документі наголошується, що 16 травня 2007 року Конституційний Суд України ухвалив рішення і визнав неконституційним положення Закону “Про судовий устрій України”, відповідно до якого голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України.

У цьому рішенні КС рекомендував Верховній Раді врегулювати питання про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду і звільнення його з цієї посади.

“Користуючись тим, що питання призначення суддів на адміністративні посади і звільнення з цих посад законодавчо не врегульовані, голова Верховного Суду України Онопенко В.В через Раду суддів України незаконно привласнив зазначені повноваження”, – йдеться в документі.

31 травня 2007 року Рада суддів ухвалила рішення “Про призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції і звільнення з цих посад”, яким визначив, що саме він є єдиним повноважним суб’єктом здійснення за призначенням суддів. Крім того, керуючись цим рішенням, Рада суддів України незаконно призначила, а голова Верховного Суду України Онопенко незаконно вносив кандидатури на адміністративні посади голів судів і їх заступників протягом більш ніж 2,5 років.

У документі зазначено, що 22 грудня КС ухвалив рішення, яким фактично на офіційному рівні підтвердив незаконність порядку призначення суддів на адміністративні посади, затвердженої рішенням Ради суддів.

“Проте, після ухвалення вищезгаданого рішення Конституційного Суду України, голова Верховного Суду України Онопенко В.В. продовжив незаконне втручання в процес призначення суддів”, – наголошується в пропозиціях. Зокрема, 25 грудня 2009 року він ініціював проведення Ради суддів, яка ухвалила рішення про скасування дії рішення Конференції суддів адміністративних судів України від 24 грудня, а також виступив на цих зборах і закликав скасувати рішення.

“Вищезгадані вчинки Онопенка в.В. не тільки не сумісні з посадою голови Верховного Суду України, але і порочать звання судді, і можуть викликати сумніви в його об’єктивності, неупередженості, незалежності”, – йдеться в документі.

Кузьмін відзначає, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону “Про Вищу раду юстиції”, у ВРЮ з пропозицією про ухвалення подання про звільнення судді з посади може звернутися член ВРЮ, і Вища рада юстиції може розглянути питання про звільнення судді за власною ініціативою.

“Враховуючи викладене, на підставі пункту 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 15 Закону України “Про статус суддів”, керуючись пунктом 4 частини першої статті 30 і частиною першої статті 32 Закони України “Про Вищу раду юстиції”, – прошу прийняти подання про звільнення Онопенка Василя Васильовича з посади судді Верховного Суду України за порушення присяги суддів, що матиме наслідком його звільнення з посади голови Верховного Суду України”, – наголошується в документі.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар