Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

О.Лавринович назвав основні завдання майбутньої судової реформи.

0 71

Керівник робочої групи з питань судової реформи при Президентові України, міністр юстиції Олександр Лавринович окреслив основні завдання з реформування судової системи, пропозиції щодо яких готуватиме очолювана ним робоча група. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

“Вочевидь, що судова влада через непродумане й половинчасте реформування зазнала суттєвих втрат – як щодо суспільної довіри, так і щодо ефективності своєї роботи”, – зазначив О.Лавринович по завершенню засідання робочої групи з питань судової реформи.

О.Лавринович наголосив, що відповіді на всі проблемні питання будуть дані робочою групою “дуже чіткі і точні”, у максимально стислі терміни. До кінця квітня робоча група планує виробити новий єдиний узгоджений проект як Концепції, так і закону “Про судоустрій”.

Цей законопроект, за словами О.Лавриновича, покликаний полегшити доступ громадян до правосуддя, спростити судові процедури, дати суддям як гарантії роботи, так і нагадати про невідворотність покарання за неправосудне рішення. Закон внормує на принципово іншій основі питання підготовки, добору та призначення суддів.

Зокрема, пропонується створити єдині суди першої інстанції, яким будуть підсудні всі справи, стороною в яких виступатимуть громадяни. Передбачається, що апеляційна інстанція стане останньою для переважної більшості судових рішень і також може стати єдиною  для всіх видів справ. Це має суттєво полегшити завдання Верховного суду у забезпеченні єдності судової практики. Вищі спеціалізовані суди, на думку міністра, мають стати справжньою та єдиною касаційною інстанцією.

Крім того, за словами О.Лавриновича, зміни у судоустрої потягнуть за собою обов’язкові та суттєві зміни у процесуальному законодавстві. Тому одночасно з розробкою пропозицій щодо реформування судів всіх рівнів робоча група готуватиме пропозиції щодо внесення змін до процесуальних кодексів. Буде підготовлено новий Кримінально-процесуальний кодекс.

За словами О.Лавриновича, члени робочої групи отримали завдання надати пропозиції щодо реформування судової системи до 29 березня 2010 р. Після опрацювання фахівцями Адміністрації Президента та Міністерства юстиції, пропозиції будуть винесені на обговорення першого робочого засідання групи.

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар